Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Lis: Powoli zaczniemy nabierać rozpędu

Małgorzata Lis: Powoli zaczniemy nabierać rozpędu

fot. archiwum

Ostatnio trener MKS-u Dąbrowa Górnicza, Waldemar Kawka, zapewniał, że wszystkie zaplanowane działania na miniony tydzień przebiegły bez problemów. Słowa te potwierdza również środkowa dąbrowskiego zespołu - Małgorzata Lis.

Wszystko idzie jak należy. Pomimo tego, że część zawodniczek jest nowa to znamy się z parkietu. Mamy teraz okazję ku temu by poznać się bliżej. Jeśli chodzi o pierwsze zajęcia po przerwie to jestem pozytywnie zaskoczona treningami z nowym trenerem od przygotowania fizycznego i motorycznego (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zatrudnił specjalistę w tym zakresie – Łukasza Filipeckiego – przyp. red.) Po ćwiczeniach czuje mięśnie o których wcześniej nie wiedziałam, że istnieją – żartuje Małgorzata Lis.

Pierwszy tydzień po wakacyjnej przerwie dąbrowianki mają za sobą. To dopiero początek, bo z każdym dniem wdrażane będą nowe elementy ćwiczeniowe. – Nie ma powodów do narzekań. Błogi czas "nicnierobienia" odszedł w niepamięć. Wiadomo, że jesteśmy przyzwyczajone do ciągłej aktywności, więc długo nie da się wytrzymać bez ruchu. Powoli zaczniemy nabierać rozpędu, a póki co wdrażamy się w cykl treningowy – zapewnia siatkarka Tauronu.

W codziennych zajęciach aktualnie uczestniczy niepełny skład MKS-u. Sztab szkoleniowy ma do dyspozycji dziewięć zawodniczek, a reszta dziewczyn ma dołączyć w trakcie przygotowań. W tym czasie pozostała część ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego przechodzi specjalistyczne badania. – Właśnie jestem po pierwszych testach sprawnościowych, które odbywałyśmy w Bieruniu. Wyniki otrzymamy w nadchodzącym tygodniu. Zobaczymy nad czym trzeba się będzie skupić, co jest jeszcze do poprawiania. Od poniedziałku zaczynamy ćwiczenia z piłkami. Będziemy dalej pracować na siłowni i przygotowywać się fizycznie do nowego sezonu – kończy Lis.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved