Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Może sprawimy kilka niespodzianek

Krzysztof Wójcik: Może sprawimy kilka niespodzianek

fot. archiwum

Po okresie wakacyjnym, II-ligowy MOS Wola Warszawa wznowił treningi. O zmianach w zespole, planach związanych z przygotowaniami do nadchodzącego sezonu Strefa Siatkówki rozmawia z Krzysztofem Wójcikiem, szkoleniowcem stołecznych siatkarzy.

Wśród drugoligowców trwają zbrojenia przed nadchodzącym sezonem ligowym. Czy w MOS-ie Wola Warszawa było dużo ruchów kadrowych?

Krzysztof Wójcik:Dużych ruchów nie było, większość zawodników postanowiła zostać w MOS-ie, co nas bardzo cieszy. Prawdopodobnie będzie z nami pracował nowy masażysta. W nadchodzącym sezonie w naszej drużynie na pewno nie zobaczymy Konrada Nassalskiego, który wybrał ofertę Campera Wyszków oraz rozgrywającego Dawida Skiepko, który odszedł do Hajnówki. Z zespołem trenują nowi zawodnicy, którzy zakończyli wiek juniora i chcą się dalej rozwijać, większość z nich to wychowankowie trenera Szczuckiego z Metra Warszawa. Rywalizacja na wszystkich pozycjach będzie większa, co mam nadzieję przełoży się na dobrą grę i być może uda nam się sprawić kilka niespodzianek.

Kiedy rozpoczęliście przygotowania?Właściwe przygotowania rozpoczęły się 1 sierpnia. W połowie lipca byliśmy na tygodniowym obozie w Egipcie, gdzie mieliśmy okazję trenować i grać z reprezentacją U-19 tego kraju. Aktualnie trenujemy na własnych obiektach dwa razy dziennie, mamy zajęcia na siłowni prowadzone przez trenera przygotowania siłowego Bartka Kruszewskiego, oraz treningi na hali. W dalszych planach mamy tygodniowy obóz na Litwie oraz gry i turnieje towarzyskie.

Czy panowie mocno „przybrali" po wakacjach?

Nie zauważyłem (śmiech).Większość z nich w okresie wakacyjnym grała w plażówkę, więc raczej nie ma problemów z nadwagą.

Wspomniał pan o obozie w Egipcie. Jak znaleźliście się w Afryce?

Egipcjanie przygotowywali się do mistrzostw Krajów Arabskich, a następnie mistrzostw świata, szukali drużyny, z którą mogliby potrenować i rozegrać oficjalne sparingi. Do klubu przyszło zaproszenie i postanowiliśmy polecieć do Egiptu. Trzeba przyznać, że zostaliśmy tam świetnie przyjęci, nie można było na nic narzekać, mieliśmy pełną opiekę ze strony gospodarzy. Egipcjanie również z poziomu sportowego byli zadowoleni. Mimo że pojechaliśmy tam praktycznie bez przygotowania, prosto z wakacji, to graliśmy całkiem przyzwoicie. Czas wolny, którego jak się okazało było sporo spędzaliśmy na plaży lub przy hotelowych basenach. Było z nami kilku nowych zawodników i trzeba przyznać, że zespół dobrze się zintegrował na tym wyjeździe.

MOS Wola Warszawa w tym sezonie będzie miał nowego kapitana. Zostanie nim Bartosz Kaczmarek?

"Kaczmar" to na pewno jeden z kandydatów na kapitana. Jest jednym z najstarszych, a do tego z najdłuższym stażem w MOS-ie zawodników. Myślę, że kapitana wybierzemy pod koniec przygotowań, jeszcze nie wiem w jakiej formie. Aktualnie Bartek rządzi w drużynie i na razie dobrze sobie radzi (uśmiech).

Może pan zdradzić plan gier kontrolnych drużyny?

Pierwsze mecze chcemy rozegrać na Litwie. Tam naszymi sparingpartnerami będą miejscowe drużyny. Następnie pojedziemy na turniej do Hajnówki, a tam czekają nas spotkania z Wyszkowem, Olsztynem i gospodarzami. Tydzień przed ligą mamy zaplanowany turniej u siebie, w którym zagra 5 lub 6 zespołów, w tym jeden zagraniczny. Będzie to ostateczny sprawdzian dla drużyny. W międzyczasie zagramy jeszcze na pewno pojedyncze sparingi z zespołami z Mazowsza.

*Rozmawiał Tomasz Tadrała (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved