Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Dla kadry warto dużo poświęcić

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Dla kadry warto dużo poświęcić

fot. archiwum

Katarzyna Skowrońska-Dolata wraca do reprezentacji Polski. Najlepsza zawodniczka klubowych mistrzostw świata już wcześniej zapowiadała, że chce grać w kadrze, ale nie wróci do drużyny narodowej póki selekcjonerem będzie Jerzy Matlak.

Kiedy PZPS niespodziewanie odwołał trenera Matlaka ze stanowiska trenera kadry kobiet, polska atakująca dołączyła do zgrupowania kadry. – Skontaktował się ze mną trener Alojzy Świderek i powiedział, że widzi mnie w zespole. I to wszystko na ten temat. Jest mi bardzo miło i czuję się wyróżniona. Nie trzeba było mnie namawiać, bo zawsze chciałam być w reprezentacji. Choć muszę przyznać, że nie spodziewałam się zmiany selekcjonera już w tym roku. To był szok.

Zawodniczka zdecydowała się podjąć treningi z reprezentacją, mimo iż otwarcie przyznaje, że wcześniej tego nie planowała – Miałam inny pomysł na życie na najbliższe miesiące. Kupiłam w Polsce dom i planowaliśmy z mężem urządzanie go. Ale trudno, dom poczeka. Dla reprezentacji warto dużo poświęcić – zapewnia atakująca.

Mimo iż Katarzyna Skowrońska-Dolata wyrobiła sobie już dobrą, światową markę, w kadrze nie czuje się liderką – Nie czuję się żadną gwiazdą. Wręcz przeciwnie. Na dobrą sprawę wracam do kadry po dwóch latach i mam świadomość, że muszę się bardzo starać i walczyć o miejsce w składzie. Zaczynam od zera i jestem bardzo zmobilizowana. W tej kadrze jest dużo młodych, utalentowanych zawodniczek. Na pewno za darmo miejsca w szóstce nie dostanę – ocenia skromnie.źródło: inf. własna, Magazyn Sportowy, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved