Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Po 42 zespoły u mężczyzn i kobiet, start – 24 września

II liga: Po 42 zespoły u mężczyzn i kobiet, start – 24 września

fot. archiwum

Po 42 zespoły kobiece i męskie przystąpią 24 września do rozgrywek II ligi. W obu przypadkach drużyny zostały podzielone na cztery grupy, w których od zakończenia minionego sezonu nastąpiło kilka zmian. Runda zasadnicza potrwa do 3 marca 2012 roku.

Jedenaście zespołów zagra w grupie pierwszej II ligi kobiet. Wśród nich, trzy nowe drużyny, ale za to tylko jeden beniaminek – APS TPS II Rumia. Z grupy trzeciej do pierwszej przeniósł się Orzeł Elbląg, a z I ligi, po zamianie miejscami z AZS Politechniką Radom – Gedania Gdańsk. Poza wymienionymi zespołami zobaczymy osiem drużyn, które znają się doskonale z ubiegłego sezonu – Pałac II Bydgoszcz, Joker Świecie, Energetyk Poznań, Zawisza Sulechów, Sokół Mogilno, Czarni Słupsk, Piast Szczecin i RSMS Police.

Zobacz również:
Terminarz grupy pierwszej II ligi kobiet – sezon 2011/2012

Dziesięć drużyn, czyli o jedna mniej niż w minionych rozgrywkach wystąpi w grupie drugiej II ligi siatkarek. Największą niespodzianką w tym gronie jest brak zawodniczek Płomienia Sosnowiec, które oddały swoje miejsce MKS MOS Wieliczka. Do grupy drugiej dołączyli spadkowicze z I ligi – SMS PZPS I Sosnowiec i AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego został przeniesiony do grupy czwartej. Pozostała siódemka ekip w grupie drugiej występowała w niej również w ubiegłym sezonie – Silesia Volley II, AZS Politechnika Częstochowska, AZS AWF Sokół 43 Katowice, Częstochowianka Częstochowa, UKS Krzanowice, MCKiS Jaworzno i SMS LO2 Opole.Zobacz również:
Terminarz grupy drugiej II ligi kobiet – sezon 2011/2012

O jeden zespół więcej niż w ubiegłym sezonie zagra w grupie trzeciej. W minionych rozgrywkach była to najmniej liczna, zdekompletowana grupa, w której rywalizowało dziewięć drużyn. Tym razem będzie ich dziesięć, a wśród nich aż czterech beniaminków – ŁKS Łódź, MMKS Łęczyca, AZS LSW Warszawa oraz ekipa, która dołączyła do grona II-ligowców w ostatnich dniach – UKS Sobieski 46 Lublin. Jednym z faworytów do zwycięstwa w tej grupie będą siatkarki Budowlanych Toruń, które przeniosły się z grupy pierwszej w miejsce Orła Elbląg. Pozostała piątka to starzy, dobrzy znajomi – AZS Politechnika Warszawska, Nike Ostrołęka, UKS Ozorków, AZS AWF Warszawa i ŁMLKS Łask.

Zobacz również:
Terminarz grupy trzeciej II ligi kobiet – sezon 2011/2012

W grupie czwartej w nadchodzącym sezonie zobaczymy aż 11 zespołów. Do grona ekip z południowo-wschodniej Polski dołączyły siatkarki SMS PZPS II Sosnowiec (przesunięte z grupy drugiej) oraz beniaminek – Jedynka Tarnów. Dziewięć pozostałych drużyn występowało w tej grupie również w poprzednim sezonie – Szóstka Biłgoraj, Karpaty Krosno, AGH Kraków, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Patria Sędziszów Małopolski, Bolesław V LO Rzeszów, Dalin Myślenice, Siarka Tarnobrzeg i Pogoń Proszowice.

Zobacz również:
Terminarz grupy czwartej II ligi kobiet – sezon 2011/2012


W grupie pierwszej II ligi mężczyzn pojawiły się dwa nowe zespoły – Bzura Ozorków (przesunięta do tego grona z grupy trzeciej) oraz beniaminek – MOSiW Międzyrzecz. Pozostałe osiem drużyn występowało w tym gronie w poprzednim sezonie: Krispol Września, AZS UAM Poznań, Colman Kalisz, Sobieski Żagań, AZS UZ Zielona Góra, Olimpia Sulęcin, Morze Bałtyk Szczecin i LO MS Świnoujście.

Zobacz również:
Terminarz grupy pierwszej II ligi mężczyzn – sezon 2011/2012

Aż dwanaście zespołów zagra w grupie drugiej II ligi. Wśród nich dwie drużyny SMS PZPS Spała. Osiem zespołów rywalizowało w tej grupie w poprzednim sezonie: Gwardia Wrocław, Czarni Rząśnia, Delic Pol Norwid Częstochowa, AZS Politechnika Opolska, Victoria Wałbrzych, Rafako Racibórz, Volley Rybnik i Spodek Katowice (dawna nazwa: Górnik Siemianowice Śląskie). Są też dwie nowe ekipy: beniaminek – Juvenia Głuchołazy i przesunięty z grupy czwartej Kęczanin Kęty.

Zobacz również:
Terminarz grupy drugiej II ligi mężczyzn – sezon 2011/2012

Camper Wyszków, MOS Wola Warszawa, Wilga Garwolin, Pronar Parkiet Hajnówka, AZS Uniwersytet Warszawski, AZS UWM II Olsztyn – to sześć zespołów, które ponownie występować będą w grupie trzeciej II ligi mężczyzn. Do tego grona dołączy trzech beniaminków – Centrum Augustów, Zawkrze Mława i Żyrardowianka Żyrardów. Stawkę dziesięciu ekip w tej grupie uzupełnili siatkarze Czarnych Radom – przesunięci z grupy czwartej.

Zobacz również:
Terminarz grupy trzeciej II ligi mężczyzn – sezon 2011/2012

Nie są znane jeszcze wszystkie ekipy, które zagrają w ostatniej, czwartej grupie II ligi mężczyzn. Polski Związek Piłki Siatkowej podał na razie dziewięć drużyn, dziesiątą wyłonią baraże. W gronie znanych zespołów jest jeden spadkowicz – Avia Świdnik oraz trzech beniaminków – AKS Rzeszów, AZS Politechnika Lubelska i MOSiR Bochnia (przejął miejsce po AZS Politechnice Krakowskiej). Pozostałe pięć ekip występowało w tej grupie w ubiegłym sezonie: Wisłok Strzyżów, Karpaty Krosno, STS Skarżysko-Kamienna, Błękitni Ropczyce i Wawel Kraków.

Zobacz również:
Terminarz grupy czwartej II ligi mężczyzn – sezon 2011/2012

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved