Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > B. Serwiński: Zbiórka czterech zawodniczek to żadne zgrupowanie

B. Serwiński: Zbiórka czterech zawodniczek to żadne zgrupowanie

fot. archiwum

Na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Legionowie miały zjawić się Katarzyna Gajgał i Joanna Kaczor. Jednak zawodniczki nie pojawią się, bo klub nie wyraził na to zgody. W Legionowie mają się spotkać siatkarki, które będą przygotowywać się do mistrzostw Europy.

Joanna Kaczor i Katarzyna Gajgał nie pojawią się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Legionowie, ponieważ klub nie zezwolił na takie rozwiązanie. Jak podkreśla trener Serwiński zgrupowanie z czterema siatkarkami nie ma najmniejszego sensu. – Po pierwsze zbiórka czterech zawodniczek w Legionowie to nie jest żadne zgrupowanie reprezentacji Polski. Kadra uczestniczy teraz w cyklu Grand Prix i jest w drodze do Zielonej Góry. Serwiński mówi, że swoje podopieczne zawsze namawia do gry w kadrze, ale pod warunkiem, że są zdrowe. – Zawsze namawiałem swoje podopieczne do tego, żeby występowały w reprezentacji Polski. Muszą być jednak zdrowe. Kaczor i Gajgał przechodzą specjalistyczne zabiegi i cały czas będą pod okiem lekarza, który się nimi opiekuje. Bogdan Serwiński zaznacza, że obydwie zawodniczki zakończyły leczenie kontuzji i nie mogą trenować tak intensywnie jak pozostałe siatkarki. – Równie dobrze Asia i Kasia mogą pracować w klubie, tym bardziej że obie dopiero zakończyły leczenie kontuzji i muszą przejść rehabilitację. Nie mogą trenować z takimi samymi obciążeniami jak inne, zdrowe siatkarki.

Szkoleniowiec Muszynianki nie wie kiedy zawodniczki dołączą do zawodniczek trenujących w Legionowie. – Zobaczymy, jak będzie przebiegała ich rehabilitacja. 16 sierpnia przejdą badania i po nich zapadnie decyzja, czy mogą jechać do Legionowa.

*więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved