Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > AZS i Norwid wystawią wspólny zespół w Młodej Lidze

AZS i Norwid wystawią wspólny zespół w Młodej Lidze

fot. archiwum

AZS SSA i Delic-Pol Norwid doszły do porozumienia i w nowym sezonie wystawią wspólnie młodzieżową drużynę w Młodej PlusLidze. Współpraca między klubami wydawała się oczywista, tym bardziej że miejsca, gdzie grają, dzieli kilkaset metrów.

Niestety, w ostatnich latach AZS i Norwid jakoś nie mogły znaleźć wspólnego języka. Można się domyślać, że na przeszkodzie stawały względy ekonomiczne. Interesem AZS-u jest wychowywanie młodych graczy, którzy w przyszłości mogliby trafić do zespołu seniorów; Delic-Pol Norwid szkoli, ale zmuszony jest do walki o medale, bo te przynoszą punkty do klasyfikacji, na podstawie której obliczane są dotacje.

W ubiegłym roku siatkarskim rozgrywkom PlusLigi po raz pierwszy towarzyszyła rywalizacja Młodej PlusLigi. Ideą było stworzenie miejsca, gdzie mogli grać, rozwijać się i prezentować młodzi zdolni siatkarze. Kilka klubów – w tym częstochowianie – szukając oszczędności pod własnym szyldem, wystawiło do rywalizacji młodzież z istniejących już zespołów. Nawet wówczas częstochowski Tytan AZS reprezentowali jednak juniorzy Metra Warszawa, a nie Norwida. W tym sezonie kluby mają jednak obowiązek posiadania przynajmniej jednej własnej grupy młodzieżowej. Dlatego AZS nie będzie kontynuował współpracy z Metrem. – Skoro w Warszawie zapadła taka decyzja, nie było się nad czym zastanawiać – mówi prezes AZS-u SSA Konrad Pakosz.Z Metrem nie mieliśmy żadnej długoterminowej umowy, znaliśmy się dobrze i współpracowaliśmy wcześniej, nie było więc problemu z rozstaniem. Nawiązujemy współpracę z Norwidem. Wszystko jest właściwie ustalone. Ja bardzo bym chciał, żeby wyglądało to tak, że od czasu do czasu z nami trenują wybrani juniorzy z Norwida, a np. trener Marek Kardos prowadzi raz na jakiś czas zajęcia w Delic-Polu. Ale o takich sprawach będą już decydować trenerzy.

Przygotowujemy poszczególne punkty umowy i naszą współpracę będziemy systematycznie rozwijać, ale w tym momencie najważniejsza jest Młoda PlusLiga i na niej się koncentrujemy – dodaje prezes Delic-Polu Norwida Krzysztof Wachowiak.Pojawiła się szansa, żeby zrobić coś dla miasta i naszej siatkówki, i chcemy to wykorzystać.Skład drużyny, która występować będzie w Młodej PlusLidze, zbudowany zostanie na zawodnikach Delic-Polu Norwida. Na trenera wybrany zostanie ktoś z dwójki Stanisław GościniakJanusz Sikorski.

W zespole miałoby także znaleźć się miejsce dla najmłodszych zawodników z kadry AZS-u, którzy pewnie w PlusLidze grać będą niewiele albo wcale. – Myślę, że w 90 procentach będą to nasi chłopcy – wyjaśnia Wachowiak. – Chcemy, żeby grali najzdolniejsi, ale można się spodziewać, że trzon zespołu stanowić będą ci z najstarszego rocznika.

* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved