Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Białymstoku zaczęto treningi

W Białymstoku zaczęto treningi

fot. archiwum

Podobnie jak w wielu miastach siatkarskiej PlusLigi Kobiet tak i w Białymstoku rozpoczęto przygotowania do sezonu 2011/12. - Chcielibyśmy zacząć granie na początku września - mówi trener akademiczek, Wiesław Czaja.

W pierwszym treningu białostockiego zespołu uczestniczyły: Joanna Szeszko, Małgorzata Cieśla, Małgorzata Właszczuk, Dominika Kuczyńska, Katarzyna Możdżeń, Ewa Cabajewska i Dominka Sieradzan.

Przez dwa tygodnie nasze zajęcia będą ukierunkowane na pracę nad wytrzymałością siłową. Przed południem planuję zajęcia w terenie i na siłowni. Ale po południu będziemy już ćwiczyć na sali z piłkami – opisywał kolejne etapy przygotowań trener Wiesław Czaja.

Obecnie trener ma do dyspozycji siedem zawodniczek. W zespole brakuje Aleksandry Kruk, Agaty Durajczyk czy Lucie Muhlsteinovej, które wypełniają obowiązki w reprezentacjach. Za kilka dni do zespołu dołączy jeden z "nabytków" AZS-u Rosjanka Jelena Kowalienko. Współpracę z drużyną rozpocznie również białoruski szkoleniowiec Władimir Wiertiełko. Trener Czaja po raz pierwszy sprawdzi formę swych podopiecznych na początku września. Następnie przyjdzie czas na intensywne sparingi.Chcielibyśmy zacząć granie na początku września na Akademickich Mistrzostwach Polski. Później już mamy cotygodniowe turnieje towarzyskie – mówi.

*Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved