Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Indie – Brazylia 3:2, gospodarze nie zagrają o medale

MŚ juniorów: Indie – Brazylia 3:2, gospodarze nie zagrają o medale

Wyniki ostatnich meczów drugiej rundy MŚ juniorów nie były dla nikogo wielką niespodzianką, poza jednym wydarzeniem. Kolejny raz rozczarowali Brazylijczycy, którzy po porażce 2:3 z Indiami, nie zagrają o medale! Gospodarzom imprezy przyjdzie walczyć o miejsca 5-8.

Grupa E:

Reprezentacja Iranu potrzebowała jedynie trzech setów, by pokonać Hiszpanów i zapisać komplet punktów na swoim koncie. Cały mecz był bardzo zaciętym pojedynkiem na wyrównanym poziomie. Ostatecznie o końcowym wyniku decydowały ostatnie piłki i "zimne głowy" zawodników. Na pozycji atakującego najwięcej punktów zdobył reprezentant Hiszpanii Andres J. Villena (18). W bloku lepsi byli Irańczycy, którzy ustawili siedem punktowych bloków, a rywale tylko cztery. Zwycięska drużyna również była skuteczniejsza w polu serwisowym – Irańczycy na swoim koncie zapisali pięć oczek bezpośrednio z zagrywki, podczas gdy ich przeciwnicy tylko dwa. Drużyna z Iranu po błędach własnych oddała 16 punktów, a w zamian otrzymała ich 22.

Iran – Hiszpania 3:0
(26:24, 25:20, 25:23)

Widowiskowo zapowiadał się mecz Rosja – USA i tak też się stało. Styl gry obu drużyn był na wysokim poziomie. Amerykanie po wygranej w secie pierwszym (25:19) i drugim (29:27) byli blisko zwycięstwa w całym meczu, które wyrwali im Rosjanie w kolejnych setach. Ostatecznie siatkarze z Europy pokonali Amerykanów po zaciętym tie-breaku. Rosyjscy siatkarze byli skuteczniejsi w ataku, zdobyli tym sposobem 66 "oczek", a rywale 61. Gra blokiem również była dobrze punktującym elementem – Rosjanie zdobyli tu 12 punktów, a przeciwnicy 9. Na zagrywce lepsza była drużyna z USA, która bezpośrednio tym elementem gry zdobyła 8 punktów, podczas gdy Rosjanie 5. Najskuteczniejszym zawodnikiem był reprezentant Rosji – Leonid Szadiłow, który dla swojej drużyny zdobył 24 punkty.

USA – Rosja 2:3
(25:19, 29:27, 21:25, 17:25, 13:15)

Argentyńczycy po ciężkiej przeprawie w pierwszym secie (26:24), polegli do 18 w partii drugiej. Po wygranej w secie trzecim, Argentyńczycy mogli myśleć powoli o wygranej z Serbami, jednak siatkarze z Europy zdominowali rywali, wygrywając do 10 w ważnym, czwartym secie. Tie-break też należał do Serbów, którzy ostatecznie wygrali pojedynek 3:2. Kapitan reprezentacji Serbii Aleksandar Atanasijevic po raz kolejny nie zawodził, łącznie w całym meczu zdobył najwięcej punktów (25) i był najskuteczniejszym graczem w ataku (22 pkt.). Gra w bloku była na bardzo wysokim poziomie, co pokazały obie drużyny. Więcej punktów w tym elemencie zdobyli Serbowie (18), ale rywale tylko o dwa mniej. Jedynie dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyli siatkarze Serbii, podczas gdy ich rywale ani jednego. Po błędach własnych Serbowie oddali 24 "oczka", a otrzymali ich 18.

Argentyna – Serbia 2:3
(26:24, 18:25, 25:20, 10:25. 9:15)

Siatkarze z Indii po przegranych meczach w poprzednich dwóch dniach, tym razem pokonali gospodarzy turnieju – Brazylijczyków, eliminując ich tym samym z walki o medale MŚ juniorów. Pierwszy set był bardzo emocjonującym widowiskiem, gdyż gra toczyła się punkt za punkt i zakończył się wynikiem 36:34 dla reprezentacji Indii. Partia druga i trzecia padły łupem Brazylijczyków, a kolejne dwie ich przeciwników. Drużyna przegranych okazała się lepsza w ataku, w którym zdobyła punktów 76 – przeciwnicy 67. W bloku minimalnie więcej punktów zdobyli reprezentanci Indii – 13, a ich rywale o jeden mniej. W polu serwisowym obie drużyny zdobyły po dwa punkty. Po błędach własnych siatkarze z Ameryki Południowej oddali aż 38 punktów, a otrzymali jedynie 22. Najlepiej punktującym zawodnikiem był siatkarz z Indii – Jhon Christopher, który zdobył 23 punkty.

Indie – Brazylia 3:2
(36:34, 22:25, 21:25, 25:17, 16:14)

Kanadyjczycy potrzebowali czterech setów, by móc wygrać z Tunezyjczykami. O wygranych decydowały ostatnie piłki i opanowanie na boisku. Siatkarze z Kanady po wygranych w dwóch pierwszych setach zbyt pewnie weszli na boisko w secie trzecim, w którym polegli do 21. Czwarta odsłona meczu była zaciętym pojedynkiem o każdą piłkę do samego końca. Ostatecznie wygrali ją Kanadyjczycy. Drużyna zwycięska za pomocą ataku zgromadziła na swoim koncie 59 "oczek", z których 23 zdobył Tommy Belisle. Podopieczni Georgesa Laplante znakomicie grali w bloku, za pomocą którego zdobyli 14 "oczek", podczas gdy ich rywale jedynie pięć. Reprezentacja Tunezji po błędach swoich przeciwników otrzymała 33 punkty, a oddała ich 22.

Kanada – Tunezja 3:1
(25:20, 25:21, 21:25, 25:23)

Japończycy po pewnej wygranej w secie pierwszym (25:18) zostali zdominowani przez swoich rywali w kolejnych setach. Ostatecznie to Japończycy pokonali Egipcjan w tie-breaku i wygrali spotkanie wynikiem 3:2. Mimo przegranej to drużyna z Egiptu była skuteczniejsza w każdym elemencie gry. W polu serwisowym siatkarze z Afryki zdobyli trzy punkty bezpośrednio z zagrywki, a rywale tylko jeden. W bloku była minimalna różnica – siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zdobyli punktów 10, a rywale o jeden więcej. W ataku Egipcjanie zdobyli 52 ‚oczka’, a przeciwnicy tylko o jedno mniej. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu był siatkarz z Japonii – Takashi Dekita, który zdobył 23 punkty dla swojej drużyny.

Japonia – Egipt 3:2
(25:18, 15:25, 20:25, 25:21, 16:14)

Niepokonani w walce o miejsca 9-16 Belgowie utrzymali pozycję lidera po wygranym trzysetowym meczu z Portorykańczykami. Reprezentacja Belgii starała się narzucić swoje zasady gry, ale ta nie zawsze szła po ich myśli. Drużyna z Portoryko za każdym razem była blisko wygranej, jednak to Belgowie kończyli najważniejsze piłki. Portorykańczycy zaskakiwali na zagrywce, gdzie zdobyli pięć punktów przy dwóch Belgów. W obu drużynach poziom ataku był bardzo podobny, jednak więcej punktów w tym elemencie zdobyła drużyna zwycięska (35), a rywale jedynie o dwa mniej. Drużyna z Belgii za pomocą bloku zdobyła osiem punktów, z których aż 4 ustawił Martijn Colson. Mecz między tymi drużynami był meczem błędów, gdyż Belgowie popełnili ich 20, a Portorykańczycy aż 30.

Belgia – Portoryko 3:0
(25:22, 25:19, 25:21)

Walka o punkty między drużynami Niemiec i Bułgarii toczyła się w każdym secie do samego końca. Niemcy potrzebowali trzech długich partii, aby wygrać i zdobyć komplet punktów do tabeli. Każdy możliwy element gry w siatkówkę był lepiej zagrany przez Niemców. W ataku skończyli 47 piłek, z których po 14 z nich zdobyli Bojern Hohne i Tom Strohbach. Niemieccy siatkarze ustawili 15 punktujących bloków, a rywale 10. W polu serwisowym jedynie po jednym punkcie zdobyli Florian Volker i Paul Sprung, a ze strony Bułgarów jedną punktową zagrywką pochwalił się Pawel Duszkow. Bułgarzy po błędach własnych oddali swoim przeciwnikom 16 ‚oczek’, a w zamian otrzymali ich aż 28.

Bułgaria – Niemcy 0:3
(23:25, 27:29, 24:26)