Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Michalina Wojciechowska: Mamy fajny zespół

Michalina Wojciechowska: Mamy fajny zespół

fot. archiwum

- Nie zmienia się dobrego - mówi siatkarka, która przez większość swojej kariery związana była i jest z mogileńskim Sokołem. Michalina Wojciechowska to jedna z nielicznych wychowanek klubu, które grają w II-ligowym zespole z Mogilna.

W tym sezonie ponownie zagram w Sokole. Po rozmowach z trenerami doszłam do wniosku, że jeszcze nie czas, aby rezygnować z gry. Tym bardziej, że mamy fajny zespół pod względem osobowości, co daje przyjazną atmosferę. Dogadujemy się z dziewczynami. Ciężko byłoby mi z tego wszystkiego zrezygnować już teraz – opowiada Michalina Wojciechowska, której deklaracja na pewno ucieszy mogileńskich kibiców.

Moim priorytetem są studia. Granie w Mogilnie umożliwia mi swobodny dojazd na uczelnię i pozwala dodatkowo pracować. Tu się wychowałam, mam rodzinę, znajomych – ludzi, których potrzebuję i którzy potrzebują mnie. Znam to miasto i jego mentalność na pamięć, nic mnie tu nie zaskoczy i nie zdziwi. To bardzo pomaga w zdobywaniu pewności siebie, którą już mam. Jestem w dostatecznym stopniu spełniona i niepotrzebne jest mi granie w innych klubach. Nie zmienia się dobrego – mówi o grze w Sokole popularna "Misia".

Przez zdecydowanie większą część swojej siatkarskiej kariery, mogileńska siatkarka związana była z Sokołem. W swoim CV może jednak zapisać również grę w bydgoskim Pałacu. – Pałac Bydgoszcz… – powtarza nazwę klubu i uśmiecha się, słysząc o co będzie pytana Michalina Wojciechowska. – Lata spędzone w tym klubie dały mi możliwość współpracy z profesjonalistami, takimi jak Piotr Makowski, Wojciech Lalek, Agata Kopczyk, Rafał Gąsior, czy Jacek Janowski. Poznałam ich technikę treningu, mentalność, zebrałam duży bagaż doświadczeń, nabrałam znaczących umiejętności i dodatkowo miałam okazję uczestniczyć w treningach drużyny z ekstraklasy – opowiada chętnie o sezonach spędzonych w Bydgoszczy. – Pracowaliśmy zawsze ciężko i solidnie, po 6-7 dni w tygodniu. Należę do osób bardzo ambitnych i zawsze daję z siebie 110%. Pamiętam czasy, gdy wchodziłam po treningu do internatu i nie miałam siły wejść po schodach do pokoju. Wtedy czułam się spełniona i wiedziałam, że trener wykonał z nami kawał dobrej roboty. Pałac Bydgoszcz to nie tylko treningi. Poznałam wielu fajnych ludzi, przeżyłam dużo chwil godnych zapamiętania: mistrzostwo Polski juniorek, zagraniczne turnieje, sezon w I lidze. Bliskość i bardzo dobre relacje z dziewczynami z zespołu. W Bydgoszczy spędziłam najlepsze lata mojego nastoletniego życia i nie żałuję ani chwili.Już za kilka dni Michalina wraz z Sokołem rozpocznie przygotowania do nowego II-ligowego sezonu. – Zaczynamy obozem w Iławie, który potrwa od 17 do 27 sierpnia. Popracujemy tam nad motoryką, szybkością, siłą, ale przede wszystkim nad zgraniem zespołu, w którym pojawią się nowe zawodniczki. Bezpośrednio po obozie mamy zaplanowany turniej, który pozwoli na wstępną weryfikację naszej formy.

W tym sezonie prawdopodobnie wrócę niestety do gry na środku – dodaje "Misia". – Sytuacje losowe (ciąża Anny Walkowiak – red.) spowodowały, że mamy braki kadrowe na tej pozycji. Jako prawoskrzydłowa czuję się o wiele pewniej i lepiej na boisku, ale pozycja środkowej nie jest mi obca. Zobaczymy w trakcie sezonu, jak będzie się układać gra i czy była to trafna decyzja trenera…

O swojej byłej podopiecznej bardzo dobrze wypowiada się były szkoleniowiec Sokoła Mogilno, Jerzy Pater.Misia ma dobre warunki fizyczne, jest ambitna, chętnie pracowała na treningach. Zawsze uśmiechnięta, wprowadzała dobrą atmosferę do drużyny – wspomina trener, w którego zespole Michalina Wojciechowska grała właśnie jako środkowa.

Oprócz gry w zespole seniorek, 23-letnia siatkarka w nadchodzącym sezonie będzie również prowadziła zajęcia z najmłodszymi podopiecznymi mogileńskiego klubu. – Nie wiem ile lat jeszcze pogram. Rok, dwa, a może dłużej? Jednak już teraz zaczynam nową przygodę z siatkówką w roli trenerki. Bardzo się cieszę, że to właśnie mnie wybrano do tej roli. Jestem zdyscyplinowana, posiadam dużą wiedzę dotyczącą siatkówki. Mam umiejętność łatwego nawiązywania bardzo dobrego kontaktu z dziećmi. Myślę że razem stworzymy coś fajnego na bazie zabawy, jednak z aspiracjami do dalszej, już zawodowej gry w siatkówkę.

* wypowiedzi zebrał i opracował Andrzej Wojciechowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved