Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Gwardia Wrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu

Impel Gwardia Wrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Piąty zespół poprzednich rozgrywek PlusLigi Kobiet -  Impel Gwardia Wrocław rozpoczął dziś przygotowania do sezonu 2011/2012. Przed drużyną spore wyzwania: atak na pierwszą czwórkę ekstraklasy i ponowny występ w Challenge Cup.

W dniu dzisiejszym siatkarki Impel Gwardii Wrocław rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Z konieczności wrocławianki przystąpiły do zajęć w okrojonym składzie. Zabrakło kadrowiczek z reprezentacji A i B: Zuzanny Efimienko, Katarzyny Jaszewskiej oraz Marty Haładyn, a także… trenera Rafała Błaszczyka, który prowadzi reprezentację na Letnią Uniwersjadę. Nie dojechała jeszcze z Belgii Marta Sobolska (dołączy do zespołu w najbliższą środę), a ze Stanów Zjednoczonych doleci na początku września nowa środkowa wrocławianek – Ariel Wilson.

Przede wszystkim musimy wrócić do rytmu treningowego po wolnym czasie. Za chwilę pierwsze minuty treningu i choć każda z nas miała rozpisany indywidualny tok przygotowań to zawsze wspólny początek niesie ze sobą sporo nowych wrażeń i innych obciążeń – powiedziała w pierwszych słowach o rozpoczynających się treningach kapitan zespołu, Katarzyna Mroczkowska. Niewątpliwa opoka drużyny wrocławskiej rozpoczęła pierwsze zajęcia wraz z Moniką Czypiruk, Bogumiłą Pyziołek (dawniej Barańska), Anną Witczak, Ewą Matyjaszek, Aleksandrą Krzos, Dominiką Sobolską, Aleksandrą Foltą (powrót po kontuzji) oraz najnowszym nabytkiem zespołu – Dorotą Medyńską (libero reprezentacji Polski juniorek).

W kontekście całego sezonu czujemy się pewnie, organizacyjnie bardzo stabilnie, a o wynik musimy same zadbać, aby był jak najlepszy. Liga wciąż się wzmacnia, nasz zespół, sądzę, że nabrał doświadczenia, scementował się, a dojście przede wszystkim Marty (Haładyn – red.) i Amerykanki Wilson powinien podnieść naszą wartość – dodała atakująca piątego zespołu PlusLigi Kobiet.Z racji na nieobecność Rafała Błaszczyka, który w Chinach walczy o swój czwarty uniwersjadowy medal, zajęcia prowadził Marek Solarewicz, asystent trenera i jednocześnie statystyk drużyny. Pierwsze dwa tygodnie drużyna spędzi na własnych obiektach i w halach AWF Wrocław. Potem siatkarki wyjadą na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby, następnie wezmą udział w turnieju w Murowanej Goślinie i odbędą kolejny obóz, tym razem w Twardogórze, który tradycyjnie już zakończy się Międzynarodowym Turniejem o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Tam Dolnoślązaczki zmierzą się z mistrzem Czech z Prostejova, Dreznem i drużyną z Włoch.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, m.in. miejsce jakie zajęłyśmy w poprzednim sezonie, chcemy w tym roku pokusić się o pierwszą czwórkę. Choć oczywiście zadanie będzie bardzo trudne, tylko taki cel wydaje się właściwy dla naszego zespołu. Nie zapominam też oczywiście o prestiżowych rozgrywkach pucharowych, tam na początek trafiamy na bułgarską Maritzę Płowdiv, który to zespół wydaje się być w naszym zasięgu – na zakończenie rozmowy posumowała zamierzenia na sezon Impel Gwardii, kapitan zespołu.

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved