Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czeszka i Węgierka na testach w Mielcu

Czeszka i Węgierka na testach w Mielcu

fot. archiwum

Węgierka Rita Liliom i Czeszka Katarina Kociova, to poważne kandydatki do gry w mieleckim zespole. Obie od kilku dni trenowały z mieleckim zespołem. Trener Adam Grabowski, podjął decyzję, że mają umiejętności predysponujące je do gry w PlusLidze.

O tym, iż na testach w mieleckim klubie pojawiły się dwie zagraniczne zawodniczki wiedzieliśmy już od kilku dni. Szkoleniowiec zespołu nie chciał jednak zdradzić jeszcze nazwisk siatkarek, które przybyły do Mielca. Dziś dowiadujemy się, że mowa o węgierskiej przyjmującej Ricie Liliom oraz czeskiej zawodniczce grającej na tej samej pozycji Katarinie Kociovej.

– Tak naprawdę każda zawodniczka, pokazuje co potrafi w warunkach meczowych. Teraz jednak nie mamy możliwości przeprowadzenia tego sprawdzianu. Musimy oprzeć się na tym, co dziewczyny zaprezentowały na kilku zajęciach. Po tym co zobaczyłem, jestem za tym, aby z nami zostały – powiedział trener Adam Grabowski i dodał: – Czy te zawodniczki biegać potrafią i jaki podniosą ciężar, nie musiałem sprawdzać. Potrzebowałem natomiast wiedzieć, jakie mają umiejętności typowo siatkarskie, stąd zajęcia w sali. Teraz jednak już z tym koniec, zabieramy się do ciężkiej pracy.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved