Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Anita Kwiatkowska: Wierzymy w awans do finałów

Anita Kwiatkowska: Wierzymy w awans do finałów

fot. archiwum

W spotkaniu z Włoszkami szanse zaprezentowania swoich umiejętności na boisku otrzymała Anita Kwiatkowska. Siatkarka podkreśla, że zespół próbował walczyć z reprezentantkami Włoch oraz nadal wierzy w awans do turnieju finałowego w Chinach.

Po wczorajszej przegranej z reprezentacją Dominikany dzisiejszym spotkaniem biało-czerwone chciały się zrehabilitować za wczorajszą porażkę. Po drugiej stronie siatki stanęły aktualne mistrzynie Europy – reprezentacja Włoch. Polki walczyły dzielnie, ale ostatecznie nie były w stanie pokonać bardziej doświadczonych rywalek. Podobnie o spotkaniu wypowiedziała się atakująca polskiej reprezentacji, Anita Kwiatkowska : – Walczyłyśmy i robiłyśmy co mogłyśmy zwłaszcza po wczorajszym meczu po którym czułyśmy ogromny niedosyt ponieważ przegrałyśmy tylko dwoma punktami. Chciałyśmy pokazać, że i z Włoszkami można wygrać, jednak rywalki pokazały swoją klasę i udowodniły, że są lepsze.

Początek spotkania nie ułożył się pomyśli podstawowej polskiej atakującej Katarzyny Koniecznej . Widząc co dzieje się na boisku trener Alojzy Świderek postanowił dokonać zmiany i wprowadzić na boisko Anitę Kwiatkowską . Sama zainteresowana jest zadowolona z otrzymania szansy gry w dłuższym wymiarze czasowym: – Cieszę się, że dostałam szansę i mogłam grać. Przez ostatnie dwa dni grała Kasia (Konieczna przyp. red.) na ataku i grała bardzo dobrze dlatego nie były potrzebne zmiany.

Dwie porażki podczas turnieju w Bydgoszczy skomplikowały nieco sprawę awansu podopiecznych Alojzego Świderka do turnieju finałowego w Chinach. Polki nadal jednak mają wszystko w swoich rękach i są w stanie wywalczyć awans, co podkreśla również nowa atakująca Budowlanych Łódź: – Gdybyśmy nie wierzyły w awans to nie warto by było wychodzić na boisko i w ogóle walczyć. Wiadomo, że wierzymy w finał. Mamy nowy zespół i potrzeba czasu żeby to wszystko zaczęło dobrze funkcjonować.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved