Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Klagenfurt: Ricardo Santos i Pedro Cunha ze złotymi medalami

WT Klagenfurt: Ricardo Santos i Pedro Cunha ze złotymi medalami

Todd Rogers i Phill Dalhausser zajęli trzecie miejsce rozgrywanego w Klagenfurcie turnieju z cyklu Grand slam World Tour. W finale Brazylijczycy Pedro Cunha i Ricardo Santos pokonali po tie-breaku niemiecka parę Julius Brink / Jonas Reckermann.

Starcie dwóch utytułowanych ekip w półfinale World Tour w Klagenfurcie przyniosło wiele emocji. Od początku obie pary grały cios za cios, żadnej z ekip nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwa punkty- 14:12 dla Rogersa i Dalhaussera, 18:16 dla pary brazylijskiej. Ostatecznie w tym secie triumfowali Cunha i Ricardo.

Druga partia przyniosła znów wyrównaną grę. Oba duety nie zamierzały odpuszczać i set znów zakończył się grą na przewagi. W niej i Amerykanie, i Brazylijczycy mieli po kilka piłek setowych, których długo nie potrafili wykorzystać. Udało się do dopiero Brazylijczykom – Cunha i Ricardo zakończyli seta wynikiem 33:31 i cały mecz 2:0.

Cunha/Ricardo BRA [4] – Rogers/Dalhauser USA [2] 2:0
(21:19, 33:31)

W drugim półfinałowym meczu rozgrywek World Tour, rozgrywanym w austriackim Klagenfurcie niemiecki duet Brink/Reckermann pokonał brazylijską parę Maciel/Bruno.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando Niemców, którym udało się narzucić przeciwnikom swój styl i zmusić do popełniania błędów. Wygrana 21:12 oddaje to, co działo się na boisku.

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęli Maciel i Bruno. Podrażnieni wysoką porażką w premierowej odsłonie objęli prowadzenie 5:1. Byli mistrzowie świata nie poddali się jednak, mozolnie odrabiając starty, by na koniec seta wygrać dwoma punktami 21:19.

Niemcy awansowali do finału, w którym zagrają z innym brazylijskim duetem, znacznie mocniejszym – Cunha/Ricardo. Maciel/Bruno zagrają o 3. miejsce z Amerykanami Rogersem i Dalhausserem.

Maciel/Bruno [14] – Brink/Reckermann [3] 0:2
(12:21, 19:21)

Amerykańska para Todd Rogers / Phill Dalhausser zajęła 3. miejsce w rozgrywanych w Klagenfurcie turnieju z cyklu World Tour, pokonując parę z Brazylii Maciel/Bruno.

Już od początku meczu uwidoczniła się przewaga rozstawionych z nr 2 siatkarzy ze Stanów Zjednoczonych. Mocna zagrywka i skuteczny blok pozwoliły im objąć prowadzenie 7:4, z każda kolejną piłka jeszcze powiększając przewagę. Doświadczeni Amerykanie nie pozwolili niżej notowanym Brazylijczykom rozwinąć skrzydeł, wygrywając pewnie ta partię do 14.

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Wtedy znów dali znać o sobie piekielną zagrywką Rogers i Dalhausser, odskakując błyskawicznie na cztery punkty 9:5, a kiedy po kolejnym udanym zagraniu objeli prowadzenie 15:7 stało się jasne, że Brazylijczycy niczego już nie ugrają. Na tym poziomie i z takimi rywalami było to po prostu niemożliwe. Rogers i Dalhausser wygrali seta do 12 i cały mecz 2:0.

mecz o 3. miejsce:
Maciel/Bruno [14]- Rogers/Dalhausser [2] 0:2

(14:21, 12:21)

Rozstawiona z nr.4 brazylijska para Pedro Cunha / Ricardo Santos pokonała w finale turnieju z cyklu World Tour niemiecki duet Julius Brink / Jonas Reckermann.

Brazylijczycy dobrze rozpoczęli pojedynek, uzyskując trzy punkty przewag i- 8:5. Niemcom udało się zbliżyć na jedno oczko (12:11), by pod koniec partii wyjść dzięki serii punktów na prowadzenie 18:17. Jednak w ostatecznym rozrachunku seta wygrali Cunha z Ricardo 21:19. Druga odsłona przebiegała od początku do końca pod dyktando byłych mistrzów świata, Brinka i Reckermanna. Prowadzili dwoma, trzema punktami, by triumfować na koniec 21:18 i doprowadzając do tie-beaka.

W decydującej partii na początku Niemcy objęli prowadzenie 3:1. Już po kilku kolejnych piłkach to Brazylijczycy prowadzili 7:4. Niemcy nie dali rady już nic zrobić, a rozpędzeni przeciwnicy powiększyli jeszcze różnicę w tej partii do 6 oczek, by zwyciężyć 15:9 i 2:1 w całym meczu po ponad godzinie ciężkiego boju.