Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Wiesław Popik: Musimy wyciągnąć wnioski

Wiesław Popik: Musimy wyciągnąć wnioski

fot. archiwum

Polskie siatkarki mimo porażki w dzisiejszym spotkaniu częściowo mogą być zadowolone ze swojej gry  Swoją opinią na temat gry polskiego zespołu specjalnie dla Strefy Siatkówki podzielił się drugi trener polskiego zespołu Wiesław Popik.

Druga porażka podczas turnieju w Bydgoszczy, ale gra jaką zaprezentowały biało-czerwone w drugim i trzecim secie dzisiejszego spotkania może napawać optymizmem?

Wiesław Popik:Rzeczywiście w każdym meczu uczymy się. Dzisiaj znowu popełniliśmy dużo błędów własnych, a żeby wygrać z takim zespołem jak Włochy to musimy te złe zagrania ograniczyć.

Sporo mówi się ostatnio o próbowaniu wprowadzenia szybszej siatkówki do waszej gry. Czasami wygląda to lepiej, czasami gorzej, ale chyba zmierza to w dobrym kierunku?Mam taką nadzieję. Jest to tak właściwie dopiero pierwsze nasze granie z tą szybką siatkówką i wiadomo, że tak od razu się nie da, ale idzie to w dobrą stronę i jeśli przyjmiemy dobrze zagrywkę to akcje naprawdę wychodzą bardzo fajnie.

Czy porażki z zespołami Dominikany i Włoch wpłyną jakoś na psychikę polskiego zespołu?

Mam nadzieję, że nie ponieważ zespół zdawał sobie sprawę, że w każdym meczu musimy walczyć. Oczywiście walczyliśmy próbowaliśmy na dzisiaj wystarczyło to żeby reprezentacji Włoch urwać jednego seta. Mam nadzieję, że w następnych meczach będzie lepiej.

Mimo dwóch porażek nadal macie jednak szanse na awans do turnieju finałowego w Chinach?

Tak szansa jest dosyć spora. Myślę, że musimy wyciągnąć wnioski i grać na pewno lepiej, a przede wszystkim robić mniej błędów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved