Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. C: Łatwa wygrana Brazylijek, Japonki też zwycięskie

WGP, gr. C: Łatwa wygrana Brazylijek, Japonki też zwycięskie

Siatkarki z Brazylii nie miały żadnych problemów, by pokonać reprezentację Korei Południowej 3:0. Z 9 punktami na koncie Brazylijki są drugie w klasyfikacji. W kolejnym meczu w grupie C Japonki gładko wygrały z Niemkami 3:0.

W kolejnym meczu grupy C Brazylijki, podobnie jak Japonki, odniosły zwycięstwo nad Koreą bez straty seta. Wśród zawodniczek z Ameryki Południowej aż trzy zanotowały dwucyfrowy wynik na koncie swoich zdobyczy punktowych. Najlepsza z nich, Sheilla Castro zdobyła 14 oczek. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w koreańskiej ekipie, w której grę zdominowała jedna siatkarka – Kim Yeon-Koung, uzyskując w całym meczu 20 punktów. Zespół Brazylii okazał się też lepszy w bloku oraz w serwisie, wygrywając te rywalizacje odpowiednio 9:5 i 6:3.

Silna zagrywka Brazylijek i ich doskonała gra blokiem pozwoliła im na szybkie objęcie kontroli nad meczem, podczas gdy Koreanki męczyły się przy odbiorze piłki i w obronie. Dobry serwis Kim oraz skuteczny blok rozgrywającej Park Seul-Gi sprawiły, że Azjatki nieco zbliżyły się do przeciwniczek. Jednak brazylijskie zawodniczki zwiększyły jeszcze siłę ataku, umiejętnie znajdując w dziury koreańskiej obronie. Dzięki temu zawodniczki z ojczyzny samby zwyciężyły pierwszego seta do 17.

Efektywna gra w ataku, mocny serwis i dobra postawa w bloku dały Brazylijkom prowadzenie również w kolejnej odsłonie. Koreanki desperacko usiłowały uporządkować swoją grę na rozegraniu. W dużej mierze dzięki Kim oraz wprowadzonej na boisko Yoon Hye-Suk gospodyniom udało się w końcu doprowadzić do remisu po 19. W drużynie Brazylii jednak do głosu doszła Sheilla, dając swojemu zespołowi zwycięstwo w tej partii. W trzecim secie podopieczne Ze Roberto ponownie zademonstrowały swoją siłę w polu zagrywki oraz znakomite umiejętności w defensywie. W ekipie Korei prym nadal wiodła Kim, dając szansę swojej drużynie na walkę o zwycięstwo. Nie wystarczyło to jednak na wygranie choćby jednej odsłony. Brazylijki, nie do zatrzymania w ataku i równie skuteczne w bloku, zwyciężyły ostatnią partię do 22 i cały mecz 3:0.

Korea Płd. – Brazylia 0:3
(17:25, 20:25, 22:25)

Korea Płd.: Hwang Youn-Joo(8), Kim Yeon-Koung (20), Han Song-Yi (1), Kim Se-Young (8), Kim Hye-Jin (3), Lee Sook-Ja (1), Nam Jie-Youn (libero) oraz Lee So-Jin, Jang Young-Eun i Bae Yoo-Na
Brazylia:
Fabiana (11), Danielle (2), Paula Pequeno (2), Thaisa (11), Steinbrecher (7), Sheilla (14), Fabiana de Oliveira (libero) oraz Gonzaga (2), Fernanda (9), Fabiola i Tandara

Po meczu powiedzieli:

Kim Hyung-Sil (trener Korei Płd.): – Grając dziś przeciwko Brazylii czuliśmy, że jest to najlepszy zespół na świecie. Nie jestem zadowolony z naszej postawy, ponieważ nie pokazaliśmy dziś naszego stylu gry. Tak jak w poprzednich meczach popełniliśmy dużo niewymuszonych błędów w przyjęciu zagrywki. Korzystną zmianę dała Yoon Hye-Suk. Myślę, że musimy zmienić nasz ustawienie w odbiorze.

Lee Sook-Ja (kapitan Korei Płd.): – Dzisiejszym mecz z Brazylią był dla nas trudny, jednak każda z zawodniczek dawała z siebie wszystko. Popełniłyśmy kilka niewymuszonych błędów w przyjęciu, ale teraz przed nami kolejne mecze. Mamy nadzieję, że zagramy lepiej w Polsce i Japonii.

Ze Roberto (trener Brazylii): – Jestem zadowolony z wygranej. Spodziewałem się, że ten mecz będzie trudny, bo graliśmy przeciwko gospodarzom. Koreanki pokazały różne techniczne zagrania, które były dla nas trudne do obrony. Nasze zawodniczki zagrały jednak dzisiaj bardzo dobrze i jestem usatysfakcjonowany wynikiem spotkania.

Fabiana Claudio (kapitan Brazylii): – Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa w meczu przeciwko Korei. Na początku nasza gra była trochę niespokojna, ale potem wszystko wróciło do normy. Nasza dobra gra blokiem i w polu zagrywki sprawiły, że pozostałe zagrania stawały się dla nas dużo łatwiejsze do wykonania.

Japonki, pod wodzą dwóch zawodniczek Saoris-Sakoda i Kimura, bez większych problemów w trzech setach pokonały drużynę Niemiec w koreańskim Busan. Sakoda-Saoris, zdobywając 20 punktów, została najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Tylko oczko mniej uzyskała Kimura. W niemieckim zespole w ataku najlepiej spisywała się Margareta Kożuch, zapisując na sowim koncie 12 punktów. Drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni była lepsza od rywalek w niemal każdym elemencie. Japonki pokonały przeciwniczki 75-54 w ogólnym zestawieniu punktowym i 9 – 6 w bloku. Oba zespoły zanotowały po 6 asów serwisowych. Po pierwszym weekendzie Word Grand Prix Japonki z dwoma zwycięstwami i jedną porażką zajmują drugie miejsce w grupie, tuż za niepokonaną do tej pory Brazylią. Na trzeciej pozycji plasuje się Korea, a stawkę zamyka ekipa Niemiec.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Niemki nie wstrzymywały ręki i dobrze blokowały. Japonki jak zwykle grały bardzo uporządkowaną siatkówkę, tradycyjnie też znakomicie spisując się w obronie. Przy stanie 13:13, Meren Brinker udanie zakończyła akcję, a atakująca Heike Beier dołożyła jeszcze punkt bezpośrednio z zagrywki, co pozwoliło drużynie Niemiec uzyskać niewielką przewagę. Azjatki szybko jednak odrobiły straty i znów był remis, tym razem po 18. W tym momencie całą swoją siłę zademonstrowała Sakoda. Podopieczne Giovanniego Guidettiego nie były w stanie skutecznie obronić jej ataków i ostatecznie przegrały seta do 22.

W kolejnej odsłonie zespół prowadzony przez Manabe Masayoshi nie pozwolił rywalkom zbytnio się rozegrać. Na siatce w pełni dominowały Sakoda i Kimura, a Niemki całkowicie straciły chęć do gry. Błędy własne naszych zachodnich sąsiadek oraz słaba gra w przyjęciu sprawiły, że przegrały one tę partię w fatalnym stylu, zdobywając zaledwie 13 punktów. Japonki nie odpuszczały też w trzecim secie. Dzięki uporządkowanej grze i świetnej postawie w obronie, skutecznie neutralizowały niemieckie ataki. Sytuację swojej drużyny próbowała ratować Margareta Kożuch zdobywając punkty serwisem. Jej koleżanki zaczęły grac lepiej w defensywie i mecz znów stał się bardziej wyrównany. Ponownie jednak w ekipie Japonii piąty bieg wrzuciły Sakoda i Kimura. Japonki szybko odzyskały kontrolę, wygrywając odsłonę do 19 i cały mecz 3:0.

Japonia – Niemcy 3:0
(25:22, 25:13, 25:19)

Japonia: Takeshita (1), Yamamoto (7), Yamaguchi (4), Araki (10), Kimura (19), Sakoda (20), Sano (libero ) oraz Nakamichi, Iwasaka (1) i Kanoh (1)
Niemcy: Weiss, Sschuschke-Voigt (7), Furst (5), Beier (10), Kozuch (12), Brinker (4), Tzscherlich (libero) oraz Matthes, Schaus, Burchardt (5) i Apitz

Giovanni Guidetti (trener Niemiec): – Japonia wykonała dziś doskonałą pracę. Jest jedną z najlepszych drużyn.

Christiane Furst (kapitan Niemiec): – Chciałabym pogratulować Japonkom zwycięstwa. Dziś dały one znakomite przedstawienie, nasza gra zaś była bardzo rozczarowująca. Mogłyśmy się od nich wiele nauczyć żeby lepiej przygotować się do kolejnych meczów w Word Grand Prix.

Manabe Masayoshi (trener Japonii): – Jestem zadowolony ze zwycięstwa z Niemkami. To drużyna silna na zagrywce i w bloku.

Erika Araki (kapitan Japonii): – Jestem zadowolona ze zwycięstwa w trzech setach. Nasza zagrywka i przyjęcie były naprawdę dobre, ale musimy jeszcze poprawić naszą grę blokiem.