Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Maciej Kosmol: Zadecydowały błędy

Maciej Kosmol: Zadecydowały błędy

fot. archiwum

Największym problemem polskiego zespołu są błędy własne. O przyczynach ich popełniania oraz o tym jak prezentują się biało-czerwone w innych elementach, specjalnie dla Strefy Siatkówki wypowiedział się statystyk polskiej reprezentacji, Maciej Kosmol.

Niestety mimo walki o każdą piłkę na boisku, polski zespół musiał uznać wyższość siatkarek z Dominikany. Jak wyglądało to spotkanie ze strony statystyka?

Maciej Kosmol: – Popełniliśmy na pewno więcej błędów niż przeciwniczki. W pozostałych elementach, w zasadzie obydwa zespoły prezentowały się podobnie. Zarówno w ataku, bloku, zagrywce i przyjęciu to były porównywalne elementy, jednak nasza ilość błędów własnych, zadecydowała o tym, że to reprezentacja Dominikany wygrała ten mecz.

Błędy własne są chyba dużym problemem polskiego zespołu, bo zarówno w dzisiejszym, jak i wczorajszym meczu, polskie siatkarki popełniły ich zdecydowanie za dużo?– Na pewno tak, bierze się to przede wszystkim z naszej taktyki ponieważ staramy się grać szybko, bardzo nisko. Jest wiele niedokładności, często piłka wpada w siatkę, nie można również z tego za bardzo atakować, ale staramy się te błędy w każdym meczu wyeliminować. Inne elementy ciągle się poprawiają i miejmy nadzieję, że po kilku meczach dojdziemy to takiego poziomu, że będziemy mogli wygrywać mecze.

Praca z nowy trenerem reprezentacji Polski Alojzym Świderkiem układa się chyba bardzo dobrze?

– Dla mnie nie jest to nowy trener, ponieważ miałem już okazję z nim współpracować, także nie mam z trenerem Świderkiem żadnych problemów. Współpracujemy tak jak kiedyś w męskiej kadrze, także wszystko jest bardzo dobrze.

* z Maciejem Kosmolem rozmawiał Szymon Łożyński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved