Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Klaudia Kaczorowska: Siatkówka to gra błędów

Klaudia Kaczorowska: Siatkówka to gra błędów

fot. archiwum

W meczu z Dominikaną, Polki popełniły sporo błędów. Jednak jak obiecuje Klaudia Kaczorowska, nasze siatkarki na każdym treningu starają się wyeliminować złe zagrania. - Zdajemy sobie sprawę, że siatkówka to gra błędów i kto popełni ich mniej, ten wygrywa.

Jednym z elementów za który można pochwalić polskie siatkarki w dzisiejszym meczu była zagrywka. Mimo, że Polki potrafiły odrzucić rywalki od siatki, to zawodniczki z Dominikany radziły sobie i kończyły ataki z wysokich piłek. Podkreśliła to również polska przyjmująca Klaudia Kaczorowska. – Dzisiaj pogoniłyśmy rywalki zagrywką, ale miały w dzisiejszym spotkaniu tak wielką siłę w ataku, że nawet bez dobrego przyjęcia grały wysoką piłkę, a zawodniczki po drugiej stronie siatki mają wystarczającą siłę by takie ataki skończyć.

Jak bumerang przy rozmowach z polskimi siatkarkami powraca temat popełniania błędów własnych. Nie inaczej było podczas rozmowy z polską przyjmującą. Polka podkreśliła, że na każdych zajęciach zespół stara się wyeliminować złe zagrania. – Na pewno na każdym treningu staramy się wyeliminować błędy. Oczywiście czasami podejmujemy ryzyko w zagrywce i ataku i trzeba się liczyć wtedy z błędami ponieważ albo uda się zdobyć punkt, albo popełnimy wtedy błąd. Będziemy starali się niwelować złe zagrania, chociaż inne zespoły również popełniają wiele błędów. Jednak zdajemy sobie sprawę, że siatkówka to gra błędów i kto popełni ich mniej, ten wygrywa.

Od niedawna polska kadra współpracuje z nowym trenerem Alojzym Świderkiem, który zastąpił na stanowisku pierwszego trenera reprezentacji Polski, Jerzego Matlaka. Klaudia Kaczorowska poproszona o porównanie tych dwóch osobowości nie była w stanie do końca udzielić odpowiedzi podkreślając, że ciężko jest porównać dwie osoby o zupełnie innych osobowościach, ale zaznaczyła również, że jest bardzo zadowolona ze współpracy z szkoleniowcem Alojzym Świderkiem. – To są dwie różne postacie o różnych charakterach, prezentujący inny warsztat trenerski. Każdy ma swój styl prowadzenia meczów i treningów. Z trenerem Świderkiem współpracuje mi się bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolona, myślę, że pozostałe dziewczyny również. Pamiętajmy, że trener przejął kadrę niedawno i również jemu jest ciężko dlatego staramy się jak tylko możemy pomóc.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved