Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Wojtasik i Szternel na drugim miejscu

CEV Satellite: Wojtasik i Szternel na drugim miejscu

fot. archiwum

W rozgrywanym w Vaduz turnieju z cyklu CEV Satellite, para Wojtasik/Szternel po pokonaniu holenderskiego duetu Stiekema/Varenhorst w finale musiała uznać wyższość Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena. Tym samym zakończyli turniej ze srebrnym medalem.

Doskonale spisali się w Vaduz nasi siatkarze plażowi. Wczoraj Damian Wojtasik i Rafał Szternel zakwalifikowali się bez porażki do półfinału turnieju CEV Satellite, a dziś pokonali w nim holenderską parę rozstawioną z nr 1 – Jon Stiekema i Christiaan Varenhorst.

Pierwszy set dostarczył wszystkim wielu emocji, głównie za sprawą niezwykle zaciętej końcówki. Tę na szczęście na swoją korzyść rozstrzygnęli Polacy, ale do zwycięstwa potrzebowali aż kilku piłek meczowych. W drugim secie to wyżej rozstawieni Holendrzy dyktowali warunki gry i pewnie wygrali do 16, wyrównując stan spotkania. W tie-breaku to jednak znów Rafał i Damian górowali nad rywalami i wygrywając 15:11 zapewnili sobie już medal.

Finałowymi przeciwnikami była kolejna holenderska para – Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Holendrzy w półfinale rozprawili się z hiszpańskim duetem Marcos/Garcia i wyczyn ten powtórzyli również w meczu z Polakami. Siatkarze z Niderlandów nie mieli problemów z pokonaniem Rafała Szernela i Damiana Wojtasika, a losy spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść w niewiele ponad pół godziny. Dzięki temu, to oni zakończyli turniej w Vaduz na najwyższym stopniu podium, a biało-czerwoni na drugiej pozycji.półfinały:
Wojtasik/Szternel POL [4] – Stiekema/Varenhorst NED [1] 2:1

(27:25, 16:21, 15:11)
Brouwer/Meeuwsen NED [3] – Marcos/García ESP [9] 2:1
(21:19, 19:21, 15:11)

o 3. miejsce:
Stiekema/Varenhorst NED [1] – Marcos/García ESP [9] 2:0
(21:17, 21:10)

finał:
Wojtasik/Szternel POL [4] – Brouwer/Meeuwsen NED [3] 0:2
(15:21, 12:21)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved