Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Wojtasik i Szternel na drugim miejscu

CEV Satellite: Wojtasik i Szternel na drugim miejscu

W rozgrywanym w Vaduz turnieju z cyklu CEV Satellite, para Wojtasik/Szternel po pokonaniu holenderskiego duetu Stiekema/Varenhorst w finale musiała uznać wyższość Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena. Tym samym zakończyli turniej ze srebrnym medalem.

Doskonale spisali się w Vaduz nasi siatkarze plażowi. Wczoraj Damian Wojtasik i Rafał Szternel zakwalifikowali się bez porażki do półfinału turnieju CEV Satellite, a dziś pokonali w nim holenderską parę rozstawioną z nr 1 – Jon Stiekema i Christiaan Varenhorst.

Pierwszy set dostarczył wszystkim wielu emocji, głównie za sprawą niezwykle zaciętej końcówki. Tę na szczęście na swoją korzyść rozstrzygnęli Polacy, ale do zwycięstwa potrzebowali aż kilku piłek meczowych. W drugim secie to wyżej rozstawieni Holendrzy dyktowali warunki gry i pewnie wygrali do 16, wyrównując stan spotkania. W tie-breaku to jednak znów Rafał i Damian górowali nad rywalami i wygrywając 15:11 zapewnili sobie już medal.

Finałowymi przeciwnikami była kolejna holenderska para – Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Holendrzy w półfinale rozprawili się z hiszpańskim duetem Marcos/Garcia i wyczyn ten powtórzyli również w meczu z Polakami. Siatkarze z Niderlandów nie mieli problemów z pokonaniem Rafała Szernela i Damiana Wojtasika, a losy spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść w niewiele ponad pół godziny. Dzięki temu, to oni zakończyli turniej w Vaduz na najwyższym stopniu podium, a biało-czerwoni na drugiej pozycji.