Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Alojzy Świderek: Dziewczyny robiły, co mogły

Alojzy Świderek: Dziewczyny robiły, co mogły

fot. archiwum

Polki meczem bez punktów zakończyły udział w turnieju WGP. Dziś podopieczne Alojzego Świderka uległy reprezentacji Włoch. - Próbowałyśmy walczyć, momentami przynosiło to skutek - powiedziała po meczu kapitan biało-czerwonych Milena Radecka.

Milena Radecka (kapitan reprezentacji Polski): Przegrałyśmy, ale mamy nadzieję, że nasi kibice cieszyli się naszą grą. Zrobiłyśmy, co mogłyśmy. Niektórzy oczekiwali, że Włoszki nas rozjadą, ponieważ wiele z naszych zawodniczek nie ma takiego doświadczenia, jakie posiadają reprezentantki Włoch. Próbowałyśmy walczyć, momentami przynosiło to skutek.

Alojzy Świderek (trener reprezentacji Polski): Gratuluję drużynie z Włoch i życzę powodzenia na kolejnych turniejach. Nie obwiniam moich zawodniczek za porażkę w pierwszej partii, ale już w trzeciej powinny wygrać. Prawdopodobnie kluczowe dla wyniku było większe doświadczenie Włoszek. To był nasz pierwszy poważny turniej w tym sezonie i dziewczyny zrobiły, co mogły. Teraz jedziemy do Zielonej Góry na kolejny turniej. Wezmę ten sam skład, gdyż reszta zawodniczek nie jest jeszcze przygotowana.

Martina Guiggi (kapitan reprezentacji Włoch): Jestem naprawdę szczęśliwa po dzisiejszym zwycięstwie. Zwłaszcza dlatego, że potrafiłyśmy wygrać, gdy gra była bardzo wyrównana. To był główny klucz do zwycięstwa. Duże podziękowania dla polskiej gościnności. Zawsze miło się tutaj przyjeżdża.Massimo Barbolini (trener reprezentacji Włoch): Jestem bardzo zadowolony, że zdobyliśmy tutaj 9 ważnych punktów I zrobiliśmy pierwszy krok do turnieju finałowego w Macau. Dziś po drugim secie, gdy zobaczyłem, że nie radzimy sobie za dobrze w przyjęciu, powiedziałem moim zawodniczkom, by skupiły się przede wszystkim na obronie i bloku. Mając te dwa elementy na wysokim poziomie, możemy wygrać ten mecz. I one to zrobiły. Na kolejne turnieje wymienię dwie zawodniczki, które obecnie przygotowują się w Rzymie.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved