Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Klagenfurt: Zwycięstwo Amerykanek, brąz dla Holenderek

WT Klagenfurt: Zwycięstwo Amerykanek, brąz dla Holenderek

Holenderska para Keizer/Van Iersel pokonała w meczu o brązowy medal rozgrywanego w Klagenfurcie turnieju z cyklu Grand Slam brazylijski duet Maria Antonelli/Talita. W finale Xue/Zhang Xi przegrały w dwóch setach z parą May-Treanor/Walsh.

Holenderki od początku nie przestraszyły się wyżej notowanych rywalek. Od początku starały się narzucić przeciwniczkom swój rytm gry i po pierwszej partii prowadziły już 1:0. Brazylijki w drugiej odsłonie robiły co mogły, aby doprowadzić do trzeciego seta. Doszło do zaciętej końcówki, w której para z Holandii wykazała się większą odpornością psychiczną i mogła świętować brązowy medal. Wcześniej Keizer i Van Iersel rozegrały spotkanie półfinałowe, w którym przegrały z amerykankami Walsh i May-Treanor 1:2 (21:18, 14:21, 12:15), chociaż po pierwszym secie to one prowadziły 1:0, rywalki potem wrzuciły jednak wyższy bieg i zdołały awansować do finału. Brazylijki natomiast w półfinale uległy Chinkom w dwóch setach, (16:21, 26:28), z czego o walce można mówić tylko w drugim z nich. Półfinałowa porażka holenderek była ich jedyną w tym turnieju. Wcześniej wygrały trzy mecze grupowe. Następnie w drugiej rundzie pokonały duet ze Szwajcarii Kuhn/Zumkehr, a potem w trzeciej czeską ekipę Kolocova/Slukova, co dało im awans do strefy medalowej.

mecz o 3 miejsce:

Talita/Antonelli BRA [3] – Keizer/Van Iersel NED [8] 0:2
(18:21, 22:24)

Patrząc na rozstawienie par w kobiecym turnieju w Klagenfurcie faworytkami były jednak Chinki, ale boisko pokazało, że tak wcale być nie musiało. Utytułowana amerykańska para już od początku meczu pokazała rywalkom, że zamierza wygrać ten turniej. W pierwszej partii nie pozwoliła przeciwniczkom rozwinąc skrzydeł dzieląc i rządząc na boisku. Chinki jednak szybko otrząsnęły się po gładkiej porażce i w secie numer dwa na boisku można było zobaczyć zaciętą walkę do samego końca. Ostatecznie po grze na przewagi lepsze okazały się Amerykanki i mogły one cieszyć się z triumfu. May/Treanor-Walsh jak burza przeszły przez ten turniej nie przegrywając nawet jednego meczu. Po trzech grupowych zwycięstwach od razu trafiły do drugiej rundy, gdzie wygrały 2:0 z niemiecką parą Goller/Ludwig. W trzeciej rundzie, która dała im awans do półfinału wygrały 2:0 z hiszpankami Liliana/Baquerizo. W ½ finału pokonały późniejsze brązowe medalistki. Chinki również wygrały trzy mecze w grupie, i podobnie jak amerykanki trafiły do drugiej rundy, gdzie wygrały z Włoszkami Cicolari-Menegatti 2:0. W trzeciej rundzie wygrały z pogromczyniami Juliany i Larissy, Brazylijkami Maria Clara/Carol, a następnie w półfinale pokonały inny brazylijski duet Talita-Antonelli.