Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Paulina Maj: Musimy się pozbierać i walczyć dalej

Paulina Maj: Musimy się pozbierać i walczyć dalej

W dzisiejszym spotkaniu Grand Prix, swoją interwencją w czwartym secie być może uratowała Polki przed porażką 1:3. Paulina Maj żałuje, że nie udało się jeszcze wygrać tie-breaka. - Trzeba się otrząsnąć i skupić na meczu z Włochami - mówi polska libero.

Po porażce z Dominikaną 2:3, podstawowej libero reprezentacji Polski Paulinie Maj żal było przede wszystkim przegrania końcówki piątej partii, w której polskie siatkarki nie wykorzystały trzech piłek meczowych. – Szkoda dzisiejszej końcówki tie-breaka. Popełniłyśmy za dużo błędów i tak to się skończyło. Troszeczkę niepewności i po prostu przegrałyśmy. Takie przegrane najbardziej bolą, zwłaszcza w tie-breaku i to dwoma punktami, kiedy zostawiło się tyle sił na parkiecie. Trzeba się otrząsnąć po dzisiejszej porażce i skupić na meczu z Włoszkami.

Gdyby nie świetna interwencja w obronie polskiej libero przy piłce setowej w czwartej partii, być może kibice zgromadzeni w hali „Łuczniczka" i przed telewizorami nie oglądaliby tie-breaka. Sama zainteresowana wypowiadała się na ten temat skromnie, podkreślając, że najważniejsze jest to, iż ta akcja przyniosła punkt drużynie. – Dobrze, że poszłyśmy do tej piłki do końca i skończyło się tak, jak się skończyło. Później mogłyśmy postawić kropkę nad „i" w piątym secie, ale troszeczkę zabrakło.

Polska kadra jest bardzo młodym zespołem, któremu brakuje jeszcze ogrania na arenie międzynarodowej. Potwierdziła to Paulina Maj, dodając również, że cykl World Grand Prix jest traktowany bardzo poważnie. – Zabrakło zgrania, pewności siebie do końca i takiej śmiałości. Może trochę ryzyka, ale gra się bardzo fajnie, dziewczyny są super i atmosfera jest świetna. Oby jeszcze przychodziły zwycięstwa. Turniej finałowy World Grand Prix jest naszym celem, więc szybko musimy się pozbierać i walczyć dalej.