Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Ciężka praca musi przynieść efekty

Bartosz Kurek: Ciężka praca musi przynieść efekty

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Polski pod okiem Andrei Anastasiego szlifują formę przed wrześniowymi mistrzostwami Europy. - Nigdy nie typuję wyników, nie lubię takich zabaw. Wiem jedno: nasza ciężka praca musi przynieść efekty - mówi Bartosz Kurek.

W rozmowie z ,,Przeglądem Sportowym" młody przyjmujący przyznał, że to właśnie ciężką pracą zespół niweluje braki talentu spowodowane nieobecnością czterech kluczowych zawodników. Kurek nie zaprzecza jednak, że pozostali tego talentu nie posiadają. – Przydałyby się nam umiejętności Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego czy Daniela Plińskiego. Jako drużyna nie możemy wykorzystywać ich talentu, więc musimy ich zastąpić. Naszym sposobem na braki jest harówka. W NBA zawodnicy często powtarzają, że jeśli brakuje ci talentu, możesz ten niedostatek nadrobić ciężką pracą. To nasza droga – mówi.

W Spale polscy siatkarze wykonują naprawdę ciężką pracę,  w szczególności na siłowni. – Wcześniej ważyłem około 88 kg, teraz 106-107. Zapewniam, że nie jest to tłuszcz, tylko czyste mięśnie – mówi Bartosz Kurek i zaraz dodaje:
Pracujemy inaczej niż w poprzednich latach. Trener stawia na maksymalne wykorzystanie czasu, spędzanego w siłowni. Dostałem specjalny stoper, bo uregulował mi nawet długość przerw pomiędzy ćwiczeniami.

Polski przyjmujący odniósł się także do wygłaszanych przez media, ekspertów, czy kibiców opinii na jego temat. – Ich zdanie budowane jest na podstawie tego, co zobaczą w trakcie dwóch godzin w hali. Nie zastanawiam się nad tym, w jaki sposób mnie odbierają. Nie interesuje mnie to. Jedyne, na czym mi naprawdę zależy, to pozytywny odbiór w drużynie. Pragnę też, żeby bliscy ludzie myśleli o mnie jako o dobrym człowieku. A jeśli dziennikarze nazywają mnie liderem, to nie będę na siłę zrzucał tego ciężaru z barków. To liderowanie nie jest dla mnie problemem. Niech dziennikarze dobierają słowa, ja będę robił swoje.*rozmawiał Kamil Składowski (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved