Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > UKS ZSMS Poznań rozpoczął przygotowania do sezonu

UKS ZSMS Poznań rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

18 siatkarek pojawiło się na pierwszym, powakacyjnym treningu UKS ZSMS Poznań, który odbył się w minioną środę. Już jutro poznański szkoleniowiec wraz z ponad 35-osobową grupą zawodniczek wybierze się na obóz przygotowawczy na Kaszuby.

Środowymi zajęciami UKS ZSMS Poznań rozpoczął przygotowania do sezonu 2011/2012. – W Poznaniu będziemy ćwiczyć tylko przez trzy dni – mówi trener Marek Tuszyński.Już w sobotę wyjeżdżamy na obóz sportowy do miejscowości Swornegacie na Kaszubach. Tam będziemy do 14 sierpnia. Po powrocie dziewczyny mają kilka dni luzu, a następnie wyjeżdżamy dwoma zespołami – kadetek i młodziczek na trzydniowy turniej do niemieckiego Cottbus. Drugi raz jedziemy na te zawody, w ubiegłym roku wygraliśmy w Cottbus rywalizację w kategorii kadetek. Po powrocie z Niemiec wybierzemy się jeszcze na kilkudniowe zgrupowanie, aby wykorzystać czas wolny przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W minionym sezonie zespół seniorek UKS ZSMS Poznań zajął trzecie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich w Wielkopolsce i walcząc o awans do II ligi, odpadł dopiero w turnieju finałowym. Trener Tuszyński widzi szanse swojej drużyny na walkę o awans do rozgrywek szczebla centralnego również w zbliżającym się sezonie. – Na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo w lidze wojewódzkiej – zapowiada szkoleniowiec.

UKS ZSMS nawiązał współpracę z dwoma innymi poznańskimi klubami – FKS Poznań i MKS Malta Poznań. W nadchodzących rozgrywkach kluby zgłosiły wspólnie do rozgrywek wojewódzkich zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych. – Zgłosiliśmy po jednej drużynie seniorek w III lidze "A" i III lidze "B", zespół juniorek, dwie drużyny kadetek, jedną młodziczek, a także zawodniczki do rozgrywek minisiatkówki – opowiada Tuszyński. – Na turniej do Cottbus też jedziemy wspólnie. Już na pierwszy obóz UKS ZSMS dojadą cztery kadetki z FKS Poznań.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved