Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Milena Radecka: To nie jest nawet 1/5 tego na co nas stać

Milena Radecka: To nie jest nawet 1/5 tego na co nas stać

Polki zwyciężyły z reprezentację Argentyny 3:0 w pierwszym meczu WGP w Bydgoszczy. - Było to trudne spotkanie. Grałyśmy pierwszy mecz i to jeszcze przed własną publicznością - powiedziała tuż po ostatnim gwizdku sędziego kapitan naszego zespołu.

Radecka jest jedną z najstarszych i zarazem jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w reprezentacji Polski. – Mamy teraz bardzo młody zespół, ale za to bardzo waleczny i ambitny. Myślę, że to co zagrałyśmy dziś, to nie jest nawet jedna piąta tego na co nas stać. Biało-czerwone przez całe spotkanie utrzymywały grę na wysokim poziomie. Dopiero w drugiej połowie ostatniego – trzeciego seta w szeregi naszej kadry wkradła się odrobina nerwowości. – Pierwsze dwa sety poszły nam dosyć gładko, natomiast w trzecim chyba trochę się rozluźniłyśmy i za szybko poczułyśmy smak zwycięstwa.

Sporo elementów gry naszych zawodniczek zasługuje na pochwałę. Selekcjoner drużyny narodowej podkreślał, że zależy mu na grze szybkiej i kombinacyjnej. Czy będzie to funkcjonowało w meczach z Dominikaną i Włoszkami? – Na pewno bardzo byśmy chciały, aby nasza gra wyglądała coraz lepiej. Podczas treningów jest inaczej, ale tutaj doszedł jeszcze stres, a niektóre dziewczyny po raz pierwszy miały okazję grać przed tak dużą publicznością i w tak ważnym turnieju. Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, właściwie tego życzę sobie i całemu zespołowi. Jutrzejsze spotkanie z Dominikankami będzie na pewno cięższe, ale to jednak z Włoszkami będzie najtrudniej. Jednakże w każdym meczu chcemy pokazać 100% naszych możliwości i walkę do ostatniej piłki.

Zdecydowanie wyróżniającą się zawodniczką w dzisiejszym meczu była debiutantka w drużynie narodowej – Katarzyna Konieczna. Atakująca reprezentacji Polski zdobyła w meczu z Argentyną najwięcej, bo aż 15 punktów. Dobry wynik tej zawodniczki może cieszyć, ponieważ Konieczna w swoim klubie była zmienniczką i sporo czasu spędzała na ławce rezerwowych: – Nie szukajmy teraz porównań klubu z reprezentacją, ponieważ są to dwie całkiem odmienne rzeczy – mówi skrzydłowa naszej kadry. – Gra na pełnym dystansie nie jest prosta.

Kadra na World Grand Prix została mocno przebudowana. W dwunastce na mecze w Bydgoszczy zabrakło siatkarek, które od lat stanowiły o sile polskiej drużyny. – – Pracujemy w tej grupie stosunkowo krótko. Nie wiem, czy będzie to w sumie miesiąc wspólnych treningów, jednak atmosfera wewnątrz drużyny jest bardzo dobra. Jestem przekonana, że widać to na boisku. Świetnie dogadujemy się zarówno między sobą, jak i ze sztabem szkoleniowym. Cieszę się, że możemy pracować w tak miłej atmosferze. Wiem, że nasz zespół ma dużo większe możliwości niż te, które pokazałyśmy dzisiaj. Jesteśmy bardzo perspektywicznym zespołem i myślę, że teraz będzie tylko lepiej – dodała Konieczna.

źródło: inf. własna, Polsat Sport