Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Milena Radecka: Gramy szybciej, staramy się nie popełniać błędów

Milena Radecka: Gramy szybciej, staramy się nie popełniać błędów

fot. archiwum

Pojedynkiem przeciwko Argentynie w Bydgoszczy, Polki zainaugurują występy w tegorocznej edycji Grand Prix. - Jeśli zagramy skoncentrowane od początku, to naprawdę może być dobrze - mówi rozgrywająca naszej reprezentacji, Milena Radecka.

Mamy teraz tak młody zespół, że, mając zaledwie 27 lat, jestem najstarszą i najbardziej doświadczoną siatkarką. Pewnie dlatego zostałam kapitanem zespołu – opowiada Milena Radecka, która funkcję kapitana pełniła już podczas czwartkowej konferencji prasowej przed turniejem Grand Prix w Bydgoszczy. – Dziwnie się to wszystko potoczyło. Jeszcze niedawno to ja wchodziłam do reprezentacji i uczyłam się od takich dziewczyn jak Gosia Glinka, Magda Śliwa czy Dorota Świeniewicz – dodaje.

Radecka podkreśla, że reprezentacyjne siatkarki pod wodzą nowego trenera – Alojzego Świderka, cały czas ciężko pracują i starają się, aby gra drużyny narodowej wyglądała coraz lepiej. – Nie mamy w zespole wysokich zawodniczek i prawdziwych „armat", takich jak Gośka Glinka, więc trener musiał szukać sposobu, aby zmienić grę nowej reprezentacji i ją przyspieszyć. Gramy szybciej, ale staramy się nie popełniać zbyt wielu błędów. Będziemy nad tym pracować przez kolejne miesiące.

Rozgrywająca reprezentacji Polski stara się również jak najlepiej współpracować podczas treningów i przygotowań ze swoją zmienniczką – Joanną Wołosz.Jestem od Joasi bardziej doświadczoną zawodniczką i chciałabym, aby rywalizując ze mną, skorzystała jak najwięcej – mówi Milena Radecka. – Staram się jej pomóc zostać jak najlepszą rozgrywającą.* z Mileną Radecką rozmawiał Zdzisław Sosnowski
* więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved