Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-23: Kądzioła i Szałankiewicz ograli Rosjan i przeszli do III rundy

ME U-23: Kądzioła i Szałankiewicz ograli Rosjan i przeszli do III rundy

fot. Mirosław Stroński

Po wczorajszych dwóch łatwych wygranych, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz kontynuują swoją dobrą passę w plażowych ME do lat 23. Nasza eksportowa para jest już w III rundzie turnieju, gdzie jej rywalami będą kolejni Rosjanie, Kostjuchin/Bykanow.

W swoim trzecim występie na ME do lat 23, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odnieśli trzecie łatwe zwycięstwo. W meczu, który decydował o pierwszej pozycji w eliminacyjnej grupie C, Polacy bez najmniejszego problemu rozprawili się z fińskim duetem Viljamaa/Borichev 2:0, tracąc w całym pojedynku zaledwie 19 małych punktów. Tym samym jedni z faworytów do zwycięstwa turnieju, który rozgrywany jest w portugalskim Porto, awansowali do I rundy pucharowej z kompletem trzech grupowych wygranych.

W I rundzie rywalami Polaków byli Jan Hadrava i David Lenc. Nasi zawodnicy rozprawili się z Czechami w dwóch setach. Pierwszy, wygrany do 13 zapowiadał kolejny łatwy pojedynek, jednak nasi południowi sąsiedzi w drugim postawili nieco wyżej poprzeczkę. Wygrana do 18 dała Michałowi i Jakubowi awans do kolejnej rundy.

W niej Polacy zmierzyli się z rozstawionymi z nr 4. Rosjanami Aleksiejem Pastuchowem i Maksimem Chudjakowem. Rywale byli o wiele groźniejsi niż dotychczas, jednakże Kądzioła i Szałankiewicz dali sobie z nimi radę nadspodziewanie łatwo. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali w dwóch szybkich setach do 15 i do 10 i awansowali pewnie do III rundy ME. W niej jutro zmierzą się z kolejną rosyjską parą – Siergiejem Kostiuchinem i Rusłanem Bykanowem.grupa C:

Kądzioła/Szałankiewicz POL [3] – Viljamaa/Borichev FIN [10] 2:0
(21:12, 21:7)

Georgiou/Hadjidamianou CYP [15] – Puga/Fernando POR [22] 0:2
(19:21, 14:21)

I runda:
Kadziola/Szalankiewicz POL [3] – Hadrava/Lenc CZE [8] 2:0
(21:13, 21:18)

II runda:
Kądzioła/Szałankiewicz POL [3] – Pastuchow/Chudjakow RUS [4] 2:0

(21:15, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved