Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-23: Kądzioła i Szałankiewicz ograli Rosjan i przeszli do III rundy

ME U-23: Kądzioła i Szałankiewicz ograli Rosjan i przeszli do III rundy

Po wczorajszych dwóch łatwych wygranych, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz kontynuują swoją dobrą passę w plażowych ME do lat 23. Nasza eksportowa para jest już w III rundzie turnieju, gdzie jej rywalami będą kolejni Rosjanie, Kostjuchin/Bykanow.

W swoim trzecim występie na ME do lat 23, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odnieśli trzecie łatwe zwycięstwo. W meczu, który decydował o pierwszej pozycji w eliminacyjnej grupie C, Polacy bez najmniejszego problemu rozprawili się z fińskim duetem Viljamaa/Borichev 2:0, tracąc w całym pojedynku zaledwie 19 małych punktów. Tym samym jedni z faworytów do zwycięstwa turnieju, który rozgrywany jest w portugalskim Porto, awansowali do I rundy pucharowej z kompletem trzech grupowych wygranych.

W I rundzie rywalami Polaków byli Jan Hadrava i David Lenc. Nasi zawodnicy rozprawili się z Czechami w dwóch setach. Pierwszy, wygrany do 13 zapowiadał kolejny łatwy pojedynek, jednak nasi południowi sąsiedzi w drugim postawili nieco wyżej poprzeczkę. Wygrana do 18 dała Michałowi i Jakubowi awans do kolejnej rundy.

W niej Polacy zmierzyli się z rozstawionymi z nr 4. Rosjanami Aleksiejem Pastuchowem i Maksimem Chudjakowem. Rywale byli o wiele groźniejsi niż dotychczas, jednakże Kądzioła i Szałankiewicz dali sobie z nimi radę nadspodziewanie łatwo. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali w dwóch szybkich setach do 15 i do 10 i awansowali pewnie do III rundy ME. W niej jutro zmierzą się z kolejną rosyjską parą – Siergiejem Kostiuchinem i Rusłanem Bykanowem.