Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-23: Brzostek/Kołosińska w III rundzie turnieju

ME U-23: Brzostek/Kołosińska w III rundzie turnieju

Obie polskie pary żeńskie występujące w ME do lat 23 wciąż pozostają w grze po drugim dniu zawodów. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska awansowały do III rundy, a Daria Paszek i Renata Bekier przegrały w I rundzie i przeszły na prawą stronę turniejowej drabinki.

Po dwóch wczorajszych zwycięstwach Daria Paszek i Renata Bekier musiały dziś przełknąć gorzką pigułkę. Ich przeciwniczkami były jednak Holenderki: 21-letnia Michelle Stiekema i o rok młodsza Rimke Braakman, które chociaż po raz pierwszy startują w międzynarodowych zawodach młodzieżowych, to mają jednak doświadczenie w turniejach seniorskich. Tylko w tym roku triumfowały w turnieju CEV Satellite rozgrywanym w Konstancy, a także uplasowały się na siódmym miejscu podczas Polish Masters w Niechorzu.

Pojedynek biało-czerwonych z Holenderkami trwał zaledwie 34 minuty, a Polki w dwóch setach zdobyły zaledwie 20 punktów, jednak dzięki dwóm zwycięstwom odniesionym wczoraj, awansowały do dalszej fazy turnieju.

grupa A:
Oliveira/Resende POR [1] – Lotan/Gluck ISR [12] 2:0
(21:14, 21:18)
Braakman/Stiekema NED [13] – Paszek/Bekier POL [24] 2:0
(21:8, 21:12)

Zdecydowanie lepiej spisały się za to Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Biało-czerwone w ostatnim grupowym pojedynku zmierzyły się z 22-letnimi Estonkami Kristel Kiens i Kertti Kulm, które wprawdzie występują razem na plażowych boiskach od 2007 r., jednak jeszcze nigdy nie udało im się odnieść większego sukcesu. Przeważnie plasowały się w drugiej i trzeciej dziesiątce turniejów organizowanych przez Europejską Federację Siatkówki. Ich największym osiągnięciem w międzynarodowych zawodach młodzieżowych  było dziewiąte miejsce podczas mistrzostw świata do lat 21 w 2009 r.

Zdecydowanie bardziej doświadczone Brzostek i Kołosińska udowodniły swoją wyższość już w pierwszym secie, wygrywając 21:15. W drugiej partii Monika i Kinga poszły za ciosem i po trwającym zaledwie 32 minuty meczu cieszyły się z pierwszego miejsca w grupie E i awansu do kolejnej fazy turnieju.

grupa E:
Kołosińska/Brzostek POL [5] – Kiens/Kulm EST [8] 2:0
(21:15, 21:8)
Goricanec/Heidrich SUI [17] – Solvoll/Bomvik NOR [20] 2:0
(21:11, 21:13)

W I rundzie zawodów nie powiodło się parze Paszek/Bekier. Polki uległy niemieckiemu duetowi Mersmann/Tillmann i przeszły na prawą stronę turniejowej drabinki. Swoją grę będą kontynuowały jutro.

Bez problemów do II rundy ME awansowały za to Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polski duet rozstawiony z numerem piątym potrzebował zaledwie 28 minut, aby rozprawić się z Norweżkami Hansen/Berget w dwóch krótkich setach.

I runda:
Mersmann/Tillmann GER [22] – Paszek/Bekier POL [24] 2:1
(18:21, 21:14, 15:7)
Kołosińska/Brzostek POL [5] – Hansen/Berget NOR [18] 2:0
(21:13, 21:10)

W drugiej rundzie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek trafiły na swoje grupowe rywalki, 21-letnią Tanją Goriancec i o rok młodszą Joanę Heidrich ze Szwajcarii.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli Polek, które przegrały inauguracyjną odsłonę 18:21. Po drugim secie humory Kingi i Moniki były już zdecydowanie lepsze, ale podobnie jak w pojedynku grupowym, o wyniku seta zadecydowała emocjonująca gra na przewagi. W tie-breaku biało-czerwone poszły za ciosem i po raz drugi w tym turnieju odprawiły z kwitkiem Goriancec i Heidrich, które o awans do półfinału będą musiały walczyć z prawej strony turniejowej drabinki.