Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marien Moreau: Musimy uwierzyć w siebie

Marien Moreau: Musimy uwierzyć w siebie

fot. archiwum

- Na mistrzostwach Europy chcemy przede wszystkim zaprezentować dobrą siatkówkę, pokazać prawdziwe oblicze naszej gry. Uważam, że nasz zespół ma ogromny potencjał - mówi atakujący reprezentacji Francji, Marien Moreau.

Jak czujesz się po rozpoczęciu zgrupowania wraz z reprezentacją Francji?

Marien Moreau:Po trzech tygodniach odpoczynku po Lidze Światowej wróciliśmy do treningów. Ta przerwa z pewnością bardzo dobrze nam zrobiła, ponieważ już dawno nie mieliśmy okazji do tak długiego rozbratu z siatkówką. Z przyjemnością wróciliśmy więc na zgrupowanie. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, jeśli chodzi o powrót do kadry N’Gapetha, to przebiegł bez żadnych zgrzytów, Earvin na nowo odnalazł się w zespole. Teraz wszyscy musimy ciężko pracować, aby powrócić do wysokiej formy.

Wznowienie treningów nie było więc dla was zbyt trudne?Być może jedynie na samym początku, ponieważ zaczęliśmy od ciężkich treningów fizycznych. Mało pracowaliśmy nad samą grą, nie trenowaliśmy z piłką, jednak to przyjdzie z czasem. Praca fizyczna, którą aktualnie wykonujemy, jest bardzo ważna, ponieważ pozwoli nam ona przetrwać trudy Mistrzostw Europy. To jeden z kluczowych aspektów, który zadecyduje o naszej dobrej bądź złej dyspozycji na tym turnieju. Kiedy już dopracujemy ten element, poważnie zajmiemy się samą siatkówką, ponieważ mamy nad czym pracować. Przede wszystkim musimy również ukształtować w sobie poczucie odpowiedzialności, zarówno pod względem indywidualnym jak i całego zespołu. Przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy każdy z nas musi wiedzieć, jakie jest jego zadanie w drużynie, tak, aby nasza gra wyglądała dobrze.

Jaki jest więc wasz cel przed tą imprezą?

Na mistrzostwach Europy chcemy przede wszystkim zaprezentować dobrą siatkówkę, pokazać prawdziwe oblicze naszej gry. Uważam, że nasz zespół ma ogromny potencjał. Powiedziałbym nawet, że to najlepszy skład reprezentacji od kilku lat. Musimy więc uwierzyć w siebie i dotrzeć przynajmniej do ćwierćfinałów turnieju.

Tłumaczenie: Karolina Breguła – sport1.pl

źródło: lnv.fr, sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved