Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mróz: Zawsze jestem dobrej myśli

Katarzyna Mróz: Zawsze jestem dobrej myśli

fot. archiwum

- Pod względem osiągnięć w siatkówce nie dorównuję i raczej nie dorównam już mojej nieodżałowanej siostrze - mówi nowa środkowa Organiki Budowlanych, która jest obecnie najwyższą siatkarką w łódzkiej drużynie (196 cm wzrostu).

W reprezentacji Polski zaliczyłam jedynie drobny epizod, występując, jako zmienniczka w kilku meczach eliminacyjnych o Grand Prix Europy w 2003 roku – mówi Katarzyna Mróz.W mojej ponad 10-letniej zawodowej karierze sportowej największe sukcesy wywalczyłam z drużyną Centrostalu Bydgoszcz – w 2005 r., zdobywając tytuł wicemistrza kraju, Puchar i Superpuchar Polski, a rok później zajmując 4. miejsce w finale Pucharu Europy.

Dlaczego po sześcioletnim pobycie w bydgoskim klubie zdecydowała się pani przenieść do Łodzi?

Były dwa powody. Po pierwsze, chciałam zmienić środowisko, bo w Bydgoszczy byłam już za długo. Po drugie – z Łodzi mam znacznie bliżej do Krakowa, gdzie na stałe mieszkam. Pod Wawelem grałam w Wiśle, ale jestem wychowanką Tarnovii Tarnów.Można już powiedzieć, o co wspólnie z nowymi koleżankami będzie pani walczyć w nowym sezonie PlusLigi?

Na to jest jeszcze za wcześnie, choćby z tego względu, że na razie poznałam tylko pół drużyny. Reszta dziewczyn jest bowiem na zgrupowaniach. Mogę jednak powiedzieć, że możemy mieć bardzo ciekawy, wartościowy zespół o sporym potencjale. Gwarancję na to, że budowa drużyny przebiegać będzie prawidłowo, daje osoba włoskiego trenera Mauro Masacciego. Już wcześniej zdobył on uznanie jako świetny szkoleniowiec, pracując z reprezentacją Polski siatkarek. Teraz mogę przychylić się do tej opinii. Ja jednak zawsze jestem dobrej myśli i mierzę w najwyższe cele.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved