Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Karolina Kosek: Musimy wyeliminować błędy

Karolina Kosek: Musimy wyeliminować błędy

- Było bardzo głośno i czuć byłą tą atmosferę mimo, że było kilka wolnych miejsc, ale naprawdę fajnie się grało, jesteśmy przecież w Polsce, gramy u siebie - stwierdziła Karolina Kosek po zwycięskim meczu z Argentyną.

Polska zawodniczka cieszyła się, że spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach, wierząc, że dzięki dzisiejszej wiktorii Polki z dobrym samopoczuciem przystąpią do kolejnych pojedynków podczas turnieju w Bydgoszczy: – 3:0 do przodu i z dobrymi humorami przystępujemy do następnych meczów – mówi zawodniczka. Siatkarka nie zapomniała o wspaniałych kibicach, którzy mimo, że nie zapełnili hali do ostatniego miejsca, wzorowo dopingowali polskie siatkarki: – Było bardzo głośno i czuć byłą tą atmosferę mimo, że było kilka wolnych miejsc, ale naprawdę fajnie się grało, jesteśmy przecież w Polsce, gramy u siebie – podsumowuje panującą atmosferę w hali.

W końcówce trzeciego seta polscy kibice mogli mieć wątpliwości czy podopiecznym Alojzego Świderka uda się rozstrzygnąć spotkanie bez straty seta. Karolina Kosek podkreśliła, że cały zespół do końca wierzył, że uda się prześcignąć rywalki i zakończyć spotkanie w trzeciej partii: – Byłyśmy cały czas pewne, nawet trenerzy z boku upewniali nas w tym, że nam się uda i w pewnym momencie odjechałyśmy i udało się wygrać trzeciego seta – podsumowuje spotkanie zawodniczka.

Zawodniczka Budowlanych Łódź próbowała znaleźć przyczynę popełniała błędów własnych oraz starała się wyróżnić elementy czysto siatkarskie dzięki którym udało się wygrać dzisiejsze spotkanie z reprezentacją Argentyny: – Błędy wynikają z różnych rzeczy, nie jesteśmy jeszcze zgrane do końca, może troszeczkę trema, ale jest to gra błędów, także dzisiaj wystarczyło to do pokonania Argentyny. Musimy pracować nad tym, aby popełniać ich mniej. Myślę, że zagrałyśmy dobrze na zagrywce, w bloku i w decydujących monetach dobrze funkcjonował atak – dodaje na zakończenie.