Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Eliminacje w Ustroniu Morskim bez większych niespodzianek

Eliminacje w Ustroniu Morskim bez większych niespodzianek

fot. archiwum

Turniejem eliminacyjnym rozpoczęły się w Ustroniu Morskim rozgrywki trzeciego z czterech turniejów z cyklu Beach Ball Tour 2011. Pierwsze spotkania nie przyniosły sensacji. Do turnieju głównego awansowali faworyci eliminacji.

Kolejny turniej eliminacyjny Beach Ball Tour 2011 rozpoczął się na plaży w Ustroniu Morskim. To trzeci z czterech turniejów eliminacyjnych z cyklu mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Do turnieju zgłosiło się 26 par, z których najwyżej rozstawiona ósemka wystartuje w turnieju głównym, który rozpocznie się w sobotę. Pozostałe pary w piątek rozgrywały mecze, które miały uzupełnić stawkę uczestników jutrzejszego turnieju.

Pojedynki od samego rana były emocjonujące, ale do niespodzianek nie doszło. Bardzo dobrze zaprezentowała się para Michał Makowski / Michał Michalak, która nie pozostawiła złudzeń parze gospodarzy Stefan Wyszyński / Grzegorz Czachorowski. Mimo ambitnej postawy para reprezentująca Ustronie Morskie nie zdołała wygrać nawet seta i musiała pożegnać się z turniejem. W jutrzejszym turnieju głównym Makowski z Michalakiem w pierwszej rundzie zmierzą się z parą Norbert Okuń / Adam Łukasik.

Bardzo dobrą formę w eliminacjach zaprezentowała młoda para Maciej Kosiak / Maciej Rudol. Po ostatnim bardzo dobrym występie w mistrzostwach Europy do lat 20, gdzie zajęli miejsca 5-6, nadal prezentują się bardzo dobrze. W Ustroniu Morskim, w swoim meczu eliminacyjnym młodzi reprezentanci Polski szans parze z Gorzowa Wielkopolskiego – Patryk Baran / Paweł Czapla, wygrywając gładko w dwóch setach.W najbardziej emocjonującym piątkowym meczu zmierzyły się pary Artur Bagiński / Wojciech Włodarczyk kontra Paweł Pełka / Bartłomiej Kujawiak. Mecz był bardzo zacięty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Po długiej wymianie ciosów w końcówce decydującego seta lepsi okazali się wyżej rozstawieni Bagiński / Włodarczyk i to oni awansowali dalej.

Do turnieju głównego dostały się również pary: Bartłomiej Baniak / Stanisław Wawrzyńczyk, Michał Matyja / Karol Szczepanik, a także Michał Bernyś / Bartosz Księżarek, Michał Bryl z Bartłomiejem Malcem oraz Bartłomiej Kiernoz z Bartłomiejem Korycińskim.

Wyniki decydujących pojedynków rundy eliminacyjnej:

M. Kosiak / M. Rudol – P. Baran / P. Czapla 2:0
(21:19, 21:11)

M. Michalak / M. Makowski – S. Wyszyński / G. Czachorowski 2:0
(21:18, 21:13)

B. Baniak / S. Wawrzyńczyk – T. Józefowicz / P. Sutyniec 2:0
(26:24, 21:14)

M. Matyja / K. Szczepanik – S. Typa / A. Paszkowski 2:1
(21:23, 21:12, 15:9)

A. Bagiński / W. Włodarczyk – P. Pełka / B. Kujawiak 2:1
(21:23, 21:16, 15:13)

B. Kiernoz / B. Koryciński – A. Mamełka / B. Kujawski 2:0
(21:16, 21:17)

M. Bernyś / B. Księżarek – M. Kobierecki / A. Chrobot 2:0
(21:16, 21:13)

M. Bryl / B. Malec – T. Poskier / M. Szymański 2:0
(21:18, 21:17)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved