Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Polacy awansowali do III rundy turnieju w Vaduz

CEV Satellite: Polacy awansowali do III rundy turnieju w Vaduz

fot. archiwum

Damian Wojtasik i Rafał Szternel awansowali do III rundy turnieju CEV Satellite w Vaduz. Polacy w I rundzie zawodów pokonali po tie-breaku austriacką parę Kunert/Koraimann, a w II rundzie bez straty seta Estończyków - duet Aleksejew/Petrow.

Damian Wojtasik i Rafał Szternel, którzy mają już za sobą jeden tegoroczny triumf w turnieju CEV Satellite, w Vaduz zostali rozstawieni z nr 4. Ich pierwszymi rywalami byli Austriacy – Thomas Kunert i Tobias Koraimann. Pierwszy set spotkania był niezwykle zacięty, a w końcówce rozgrywanej na przewagi dość niespodziewanie lepsi okazali się Austriacy. W drugiej partii nasi siatkarze przejęli jednak inicjatywę i pewnie wygrali do 16, doprowadzając do wyrównaniu. W tie-breaku również Polacy dyktowali warunki gry i po wygranej 15:11 i 2:1 w trwającym niemal godzinę spotkaniu awansowali do II rundy turnieju. – W pierwszym secie nasza gra wyglądała słabo. Przeciwnicy od razu odskoczyli nam na trzy punkty i przez cały set musieliśmy ich gonić. W końcówce dogoniliśmy rywali do stanu 20:20, lecz nie skończyliśmy najważniejszej piłki. To zadecydowało o przegranej. W drugim secie założyliśmy sobie jednak nowe plany i nową taktykę odnośnie tego, na kogo grać i jak blokować. To dało nam wygraną do 16. Taktyka cały czas sprawdzała się i udało się nam dowieźć dobry wynik do końca meczu – mówił po meczu Damian Wojtasik.

Kolejnymi rywalami Szternela i Wojtasika byli Estończycy Walerij Aleksejew i Maksim Petrow, którzy w pierwszym meczu również po tie-breaku wygrali z parą grecką. – Nasi przyszli przeciwnicy ograli Greków, którzy rozstawieni byli z numerem piątym. Nie wiem, co prezentują, ponieważ nigdy nie widzieliśmy ich w akcji. Na pewno będziemy potrzebowali kilku punktów na rozpisanie przeciwnika i zobaczymy, co uda się zrobić. Miejmy nadzieję, że wygramy i będziemy już dzisiaj odpoczywać – mówił przed spotkaniem Wojtasik.

Jak się okazało, przeciwnicy byli łatwiejszą przeszkodą do pokonania niż Austriacy w I rundzie zawodów. Polacy wygrali z estońską parą Aleksejew/Petrow 2:0 i awansowali do III rundy turnieju CEV Satellite w Vaduz. Kolejny swój mecz para Wojtasik/Szternel rozegra jutro.I runda:
Kunert/Koraimann AUT [13] – Wojtasik/Szternel POL [4] 1:2
(23:21, 16:21, 11:15)

II runda:
Aleksejew/Petrow EST [12] – Wojtasik/Szternel POL [4] 0:2
(15:21, 17:21)

źródło: beachvolleyball.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved