Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Podolec: Z meczu na mecz czujemy się pewniej

Anna Podolec: Z meczu na mecz czujemy się pewniej

fot. archiwum

Po raz pierwszy od Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku polscy kibice mieli okazję zobaczyć Anię Podolec w barwach polskiej reprezentacji. Siatkarka nie ukrywała z tego powodu dużej radości i opowiedziała również o swoich odczuciach związanych z grą na nowej pozycji.

Anna Podolec doskonale pamiętała kiedy ostatni raz zagrała w koszulce z orzełkiem na koszulce: – Ostatni raz wystąpiłam w polskiej reprezentacji na olimpiadzie. Tęskniłam bardzo za kadrą – mówi zawodniczka. W dzisiejszym spotkaniu nominalnie grająca na pozycji przyjmującej polska siatkarka zagrała na środku siatki. Polka podkreśliła, że nie czuła wielkiej tremy związanej z graniem na tej pozycji, zaznaczając również, że gra wygląda coraz lepiej: – Stresu raczej nie było, ale pewna obawa ponieważ jest to dla mnie nowa pozycja i nie czuję się na niej tak pewnie jakbym chciała, jednak z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie zdziwiło mnie przestawienie na inną pozycję, ponieważ trener Świderek jest kolejnym trenerem, który próbuje przestawić mnie na środek, więc już jakieś doświadczenie miałam, ale nie grałam ważnych meczów w kadrze na tej pozycji, więc to na pewno nowe dla mnie doświadczenie – podkreśla zainteresowana.

Polka wierzy, że zwycięstwo doda wiary we własne możliwości polskiemu zespołowi: – To zwycięstwo dobrze rokuje na kolejne spotkania. Bardzo fajnie, że od zwycięstwa rozpoczęłyśmy ten turniej i zapewne będziemy czuły się pewniej w następnych meczach – dodaje reprezentantka.

Siatkarka zdaje sobie sprawę, że polski zespół popełnia jeszcze wiele błędów własnych co było widoczne chociażby w dzisiejszym meczu z reprezentacją Argentyny: – Popełniamy jeszcze błędy, wiemy nad czym mamy pracować i na pewno będzie coraz lepiej – ocenia grę kadry.W spotkaniach o stawkę nie ma słabych przeciwników i każdy zespół walczy o wygraną. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Ania Podolec, która podkreśla również, że kluczem do zwycięstwa może być utrzymanie dobrego poziomu we własnej grze: – Tutaj ciężko powiedzieć, żeby były łatwe spotkania. Nie ma łatwych przeciwników i trzeba zagrać swoją grę żeby wygrać. Nikt nam łatwo nie odda niczego – dodaje na zakończenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved