Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Alojzy Świderek: Stać nas na awans do finału WGP

Alojzy Świderek: Stać nas na awans do finału WGP

fot. archiwum

- Nasza gra ma być szybsza i bardziej efektowna. Wysoką piłką nie wygramy z nikim, bo nie mamy siatkarskich armat. Musimy oszukać rywalki przy siatce - mówi przed pierwszym meczem Grand Prix w Bydgoszczy trener reprezentacji Alojzy Świderek.

Na treningach nam się czasami udaje, a czasami dochodzi sytuacji, z których śmiejemy się analizując przebieg zajęć na odprawach, bo okazuje się, że piłka była za wolno wystawiona i nie nadawała się do ataku tylko do sprytnego przebicia na drugą stronę. Dziewczyny muszą się nauczyć kontrolować rotację piłki – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

Wszystkich martwi niedyspozycja Bereniki Okuniewskiej, która ma problemy z barkiem. – Przebadano ją rezonansem magnetycznym i czekamy na diagnozę lekarską. Na pewno, jeśli zawodniczka będzie czuła ból, albo kontuzja okaże się poważna nie będę jej zmuszał do gry. Na turnieje World Grand Prix została również zgłoszona Izabela Bełcik, ale aktualnie jest po badaniach lekarskich i czeka ją leczenie – informuje na łamach Expressu Bydgoskiego Alojzy Świderek.

Polki zaczną meczem z Argentyną. Potem czekają je w Bydgoszczy spotkania z Dominikaną i Włochami. – Nie mamy tak komfortowej sytuacji jak Włoszki, które rozpoczęły wspólne treningi 15 maja, jeszcze w trakcie trwania ligi. Później dołączyły inne zawodniczki. U nas po lidze siatkarki dostały półtora miesiąca wolnego. Nie ja ustalałem taki kalendarz przygotowań. Będziemy się cieszyli z każdego wygranego seta i meczu. Uważam, że nasz zespół stać na awans do finału World Grand Prix – twierdzi Świderek.Wypowiedzi z wywiadu Sławomira Kabata – Express Bydgoski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved