Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Aleksandra Kruk: Będziemy walczyć o każdą piłkę

Aleksandra Kruk: Będziemy walczyć o każdą piłkę

fot. archiwum

Aleksandra Kruk była zadowolona ze zwycięstwa nad Argentyną. Polska przyjmująca podkreśliła, że  emocje związane z inauguracyjnym meczem są już za polskimi siatkarkami i z meczu na mecz gra biało-czerwonych wyglądać coraz lepiej.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej. Czy było to związane ze stresem bądź tremą?

Aleksandra Kruk:Myślę, że tak było. Jest to nowy zespół, niektóre dziewczyny po raz pierwszy biorą udział w takim turnieju, więc było to takie przetarcie się dla nich. Bardzo cieszymy się, że wygrałyśmy pierwsze spotkanie, dodatkowo 3:0. Wierzę, że z meczu na mecz będzie to coraz lepiej wyglądało.

Dzisiejsze dość pewne zwycięstwo nad reprezentacją Argentyny pozwoli wam chyba jeszcze bardziej uwierzyć w swoje możliwości?– Tak na pewno. Każde zwycięstwo dodaje dodatkowych sił. Na pewno pierwsze emocje, zdenerwowanie to wszystko puściło, więc myślę, że teraz naprawdę pokażemy na co nas stać i to nad czym pracujemy na treningach zaprezentujemy w najbliższych meczach.

Od niedawna współpracujecie z nowym trenerem reprezentacji Polski Alojzym Świderkiem. Jak układa się wam współpraca?

Współpraca układa się naprawdę bardzo dobrze. Trener próbuje zmienić obraz naszej gry, stara się wprowadzić szybszą siatkówkę. Czasami wychodzi to lepiej, czasami gorzej. Myślę, że na ten okres jaki trenujemy ze sobą tak to wygląda niestety, ale z dnia na dzień będzie to coraz lepiej wychodziło.

Przed wami kolejne spotkania tym razem z reprezentacją Dominikany i Włoch. Zapewne jednak nie stoicie na straconej pozycji i jesteście w stanie powalczyć?

Będziemy walczyć o każdą piłkę, set i mecz. Wszystko jak to się mówi "wyjdzie w praniu". Na pewno nie spuścimy głów i będziemy walczyć do samego końca .

* z Bydgoszczy Szymon Łożyński

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved