Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > A. Świderek bardziej usatysfakcjonowany wynikiem niż grą Polek

A. Świderek bardziej usatysfakcjonowany wynikiem niż grą Polek

fot. archiwum

Polki udanie rozpoczęły starty w World Grand Prix, pokonując w Bydgoszczy Argentynę 3:0. Jestem usatysfakcjonowany bardziej rezultatem niż naszą grą - chłodno ocenia występ swoich podopiecznych trener Alojzy Świderek.

Emile Sosa, kapitan Argentynek: – To był bardzo trudny mecz dla obu zespołów, szczególnie dla nas, ponieważ gramy w World Grand Prix po raz pierwszy. Mogę zapewnić, że potrafimy lepiej.

Horacio Bastit, trener Argentyny: – Dla mojego zespołu gra na takim wspaniałym obiekcie i przed tak dużą publicznością była nowym i dziwnym doświadczeniem. Niektóre z zawodniczek nie poradziły sobie z presją. Wtedy próbowały robić, co mogą. Bez względu na rezultat jestem dumny z mojej drużyny. I oczywiście – gratuluję trenerowi Polek.

Milena Radecka, kapitan Polek: – Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy, mimo presji, którą odczuwałyśmy. Na początku popełniałyśmy błędy, bo wiedziałyśmy o oczekiwaniach naszej publiczności. Nie chciałyśmy rozczarować. W następnych meczach chcemy pokazać, że potrafimy grać lepiej.Alojzy Świderek, trener Polski:  – Zgadzam się z kapitan Argentynek, to był trudny mecz dla obu zespołów. Nasze rywalki rozpoczęły starty w Grand Prix, a ja zacząłem pracę z drużyną, i to na takim wysokim poziomie, w tak prestiżowym turnieju. Jestem usatysfakcjonowany bardziej rezultatem niż naszą grą. To było jasne, że moje zawodniczki są zdenerwowane. To dlatego nie potrafiły utrzymać przewagi i pozwalały rywalkom się zbliżyć, a nawet doprowadzić do wyrównania. Ale mam nadzieję, że fanom w Bydgoszczy mecz się podobał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved