Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Gradowski: Mamy możliwość powalczyć o 5. miejsce

Wojciech Gradowski: Mamy możliwość powalczyć o 5. miejsce

fot. archiwum

- Chcę dobrze zaprezentować się przed szeroką publicznością w kraju. Z zespołem mamy możliwość powalczyć o 5. miejsce w PlusLidze. To daje możliwość gry w europejskich pucharach - mówi Wojciech Gradowski, nowy zawodnik bydgoskiej Delecty.

Dlaczego będziesz w przyszłym sezonie zawodnikiem Delekty, kiedy dokładnie zdecydowałeś się na ten transfer?

Wojciech Gradowski:Propozycja z Bydgoszczy padła jako pierwsza i była w zasadzie niezwykle konkretna. Czekałem jeszcze z moim menedżerem na pojawienie się innych możliwości, ale ostatecznie doszliśmy do porozumienia z władzami Delekty.

Ciężko było opuszczać klub z Częstochowy?Nie mogłem dużej czekać, bowiem wiosną sytuacja w AZS nie była najlepsza i nie wiedziałem na co mogę liczyć. Wówczas wszyscy pod Jasną Górą czekali na wyjaśnienie spraw organizacyjno-finansowych. Dlatego wybraliśmy propozycję z Bydgoszczy.

Czy kształt kadry Delekty też miał znaczenie przy wyborze drużyny?

Akurat w tamtym okresie za wiele o tym nie myślałem. Wówczas jedynie głośno w kuluarach mówiło się jedynie o tym, kto poprowadzi zespół i ewentualnie może go wzmocnić w okresie transferowym. Głównie patrzyłem na własny rozwój i na to, jacy gracze pozostali na miejscu z poprzedniego składu.

Myślisz, że trener Piotr Makowski poradzi sobie z prowadzeniem męskiego zespołu? Dotychczas pracował tylko z Centrostalem Bydgoszcz.

To jest doświadczony szkoleniowiec, wszak przecież prowadził także reprezentację Polski kobiet. Teraz jego zadaniem jest przeniesienie dotychczasowego warsztatu na męską siatkówkę. Nie powinno to stanowić dla niego żadnego problemu.

Rozmawiał Adrian Dutkiewicz
Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved