Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Jakość drużyny została podniesiona

Paweł Zagumny: Jakość drużyny została podniesiona

fot. archiwum

- Miejmy nadzieję, że nasza ekipa będzie mocniejsza niż w poprzednim sezonie. Na pewno jakość drużyny została podniesiona, ale trzeba pamiętać, że inne kluby też się wzmocniły - mówi Paweł Zagumny, rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Paweł Zagumny rozpoczął wraz z zespołem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przygotowania do sezonu ligowego. Zawodnik przyznaje, że po urlopie przystąpił do pracy wypoczęty jak nigdy. – Na pewno udało się odpocząć po bardzo ciężkim sezonie. Wreszcie miałem wiele wolnego czasu i wrócił zapał do pracy – mówi Zagumny. – Przyznam szczerze, że nie pamiętam, kiedy ostatni raz przechodziłem cały taki cykl. Dlatego zaczynam ten okres bez specjalnych obaw.

ZAKSA przed sezonem typowana jest jako jeden z faworytów do miejsca na podium PlusLigi. Wzmocnienia, jakich dokonał kędzierzyński klub, budzą szacunek, ale również wzmagają apetyty kibiców i działaczy. Prezes Kazimierz Pietrzyk nie ukrywa, że celem zespołu jest miejsce na podium, najlepiej, gdyby było to miejsce najwyższe. – Oczywiście analizy na papierze zweryfikuje boisko, ale uważam, że klub dokonał bardzo dobrych zakupów. Pozyskał zawodników doświadczonych, z międzynarodowym ograniem klubowym i reprezentacyjnym. Powinni podnieść poziom naszej drużyny – twierdzi Paweł Zagumny. – Miejmy nadzieję, że nasza ekipa będzie mocniejsza niż w poprzednim sezonie. Na pewno jakość drużyny została podniesiona, ale trzeba pamiętać, że inne kluby też się wzmocniły. Jastrzębie i Rzeszów dokonały wielu ciekawych zakupów. Uważam, że będzie 5-6 bardzo mocnych ekip, które jeszcze bardziej podniosą poziom całej ligi – dodaje.

Wykorzystano wypowiedzi
z wywiadu Romana Steporowskiego
w Nowej Trybunie Opolskiejźródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved