Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Odmieniony i odmłodzony Ślepsk będzie wielką niewiadomą

Odmieniony i odmłodzony Ślepsk będzie wielką niewiadomą

fot. archiwum

Siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu I ligi. W tym gronie są tylko trzej zawodnicy z dotychczasowego składu, który prezentował się bardzo dobrze. Zmiany zaszły także w kadrze trenerskiej.

Nie spodziewałem się aż tak wielkich zmian w kadrze – powtarza Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. – Z kilkoma siatkarzami planowaliśmy się rozstać, ale niektórzy sami zrezygnowali z gry u nas. Na przykład Bartosz Krzysiek chciał spróbować sił w ekstraklasie i przeszedł do AZS-u Olsztyn. O trójce, która została, można jednak powiedzieć, że stanowią połowę wyjściowej szóstki. Tak więc jakiś szkielet nam pozostał.

W klubie zatrudniono przede wszystkim młodych zawodników. Z Delekty Bydgoszcz przyszli zawodnicy, którzy występowali w Młodej PlusLidze: 18-letni środkowy Bartosz Konieczny oraz 19-letni przyjmujący Jakub Rohnka. W drużynie Młodej PlusLigi, ale Skry Bełchatów, grał 19-letni libero Kamil Dembiec. Nowi w kadrze są też gracze ograni na poziomie I ligi, jak: 23-letni przyjmujący Jakub Radomski z Jadaru Radom, 24-letni środkowy Michał Stępień z GTPS-u Gorzów Wielkopolski czy 24-letni atakujący Dominik Wójcicki z Avii Świdnik. Z II-ligowej Woli Warszawa do Ślepska trafił 19-letni atakujący Tomasz Wasilewski, a z wypożyczenia z warszawskiego Metra wrócił 20-letni rozgrywający Kamil Szewczyk. W suwalskim klubie miał także grać przyjmujący Maciej Krzywiecki ze Stali Nysa, ale w ostatnich dniach siatkarz wybrał propozycję gry w PlusLidze w barwach Politechniki Warszawa. W jego miejsce najprawdopodobniej sprowadzony zostanie 19-letni Janusz Górski, zawodnik występujący ostatnio w Młodej PlusLidze w barwach Skry.

Górski to jedyny siatkarz, który nie ma jeszcze podpisanej umowy z nami, ale w najbliższych dniach, mam nadzieję, to uczyni i będziemy mieli zamkniętą kadrę – mówi Aleksandrowicz. – Jak widać ekipa będzie bardzo młoda, bo najstarszym zawodnikiem jest 27-letni Jurkojć. Przy tak młodych graczach na pewno trochę zeszliśmy z kosztów, a jak to odbije się na jakości gry, to dopiero zobaczymy. Praktycznie wszyscy ci nowi zawodnicy są na dorobku i liczę na to, że będą ambitnie walczyć o miejsce w składzie. Rywalizacja powinna być spora, a to wpłynie na podniesienie poziomu zespołu.Zmiany zaszły także w kadrze trenerskiej. Propozycję pracy w AZS-ie Olsztyn przyjął drugi trener Ślepska Piotr Poskrobko. Zastąpić ma go od lat związany z klubem rozgrywający 30-letni Jacek Malczewski. Jacek będzie drugim trenerem, ale zostanie też zgłoszony do rozgrywek. W przypadku, gdyby coś złego działo się z dwójką naszych zawodników na tej pozycji, będzie mógł im pomóc na boisku – wyjaśnia Aleksandrowicz.

Suwałczanie nie mają w planach wyjazdu na zgrupowanie, do rozgrywek będą się przygotowywać wyłącznie na swoich obiektach. Aleksandrowicz zaplanował we wrześniu udział w trzech turniejach towarzyskich: w Suwałkach (pierwszy weekend września), a także w Siedlcach i Ostrołęce. Najprawdopodobniej Ślepsk wyjedzie także na sparing z Komunalnikiem Grodno do Druskiennik.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved