Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Milena Radecka: Na pewno będziemy walczyć

Milena Radecka: Na pewno będziemy walczyć

fot. archiwum

- Cieszymy się, że możemy grać przed polskimi kibicami. Jeżeli chodzi o wynik to niczego nie obiecujemy ale na pewno będziemy walczyć - zapewniła przed turniejem WGP w Bydgoszczy kapitan reprezentacji, Milena Radecka.

W bydgoskim hotelu "City" odbyła się konferencja prasowa na którą przybyli trenerzy i kapitanowie drużyn, które wezmą udział w pierwszym turnieju rozegranym w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Wszyscy zgromadzeni na spotkaniu z dziennikarzami podkreślali świetna atmosferę jaka panuje podczas turniejów w Polsce i wyrażali zadowolenie, że będą mogli zagrać w naszym kraju.

Kapitan zespołu Argentyny Emilce Sosa, debiutującego w rozgrywkach World Grand Prix wyraziła zadowolenie, że jej zespół będzie mógł rywalizować podczas turnieju w Polsce. Jednocześnie podkreśliła, że zespół na pewno łatwo się nie podda i ma ambicje aby walczyć podczas turnieju w Bydgoszczy o jak najwyższe cele. – Jesteśmy szczęśliwe, że będziemy mogły rywalizować tutaj, ale będziemy jeszcze bardziej zadowolone jeżeli uda nam się wygrać turniej w Bydgoszczy – stwierdziła Sosa.

Trener reprezentacji Argentyny Horacio Bastit nie krył radości z powodu, że jego drużyna będzie mogła zagrać swój pierwszy turniej z cyklu World Grand Prix w kraju gdzie siatkówka jest tak popularnym sportem. – Jestem bardzo szczęśliwy, że zagramy swój pierwszy turniej z cyklu Grand Prix właśnie w Polsce – powiedział. Zapytany czy żeńska reprezentacja Argentyny ma szanse sprawić taką samą niespodziankę jak męska drużyna, która w Final Eight Ligi Światowej zajęła bardzo dobre czwarte miejsce, trener odpowiedział, że siatkówka męska i żeńska to dwa różne światy oraz podkreślił, że dla jego zespołu głównym celem jest skupienie się na walce o IO w Londynie. – Nie do końca jest możliwość porównania siatkówki męskiej i żeńskiej. Ten rok jest bardzo ważny dla mojego zespołu ponieważ wierzymy, że uda nam się wywalczyć kwalifikację olimpijską – dodał argentyński szkoleniowiec.Milagro Cabral, która pełni funkcję kapitana zespołu Dominikany również wyrażała duże zadowolenie, że właśnie jej zespół może rywalizować podczas turnieju w Polsce. W duchu walki sportowej kapitan zespołu podkreśliła również, że turniej powinien wygrać zespół, który zaprezentuje się najlepiej na parkiecie hali "Łuczniczka" w Bydgoszczy. – Cieszę się, że możemy uczestniczyć tutaj w tym turnieju. Chciałabym żeby wygrała najlepsza drużyna – dyplomatycznie zapewniła Cabral.

Jak zawsze radosny i uśmiechnięty na konferencji prasowej pojawił się trener zespołu Dominikany Marcos Kwiek, który nie szczędził pochwał kibicom, którzy zawsze tworzą niepowtarzalną atmosferę i potrafią świetnym dopingiem zagrzewać zawodniczki do walki. Podobnie jak pozostali trenerzy również trenery Kwiek podkreślił, że ten rok jest dla jego zespołu bardzo ważny ponieważ jest to okres w którym można wywalczyć sobie przepustki na IO. – Jak zawsze podczas turnieju w Polsce kibice tworzą świetną atmosferę. Turniej Grand Prix jest dla nas ważny w związku z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich – mówił. Trener Marcos Kwiek uważa również, że jego zespół poczynił spore postępy w stosunku do poprzedniej edycji turnieju, gdzie warto podkreślić Dominikanki również rywalizowały w Polsce, a dokładniej w Gdyni. – W mojej opinii poczyniliśmy duży progres w stosunku do tego co zaprezentowaliśmy w ubiegłym roku – dodał Marcos Kwiek.

Kapitan aktualnych mistrzyń Europy, reprezentacji Włoch, Martina Guiggi wyraziła się pozytywnie o turnieju, podkreślając również, że jej drużyna będzie chciała zaprezentować jak najwyższy poziom sportowy podczas pierwszego turnieju. – O siatkarskich imprezach w waszym kraju można mówić tylko pozytywnie. Postaramy się tutaj zaprezentować naszą najlepszą siatkówkę na jaką nas aktualnie stać – zapewniała.

Trener reprezentacji Włoch Massimo Barbolini podkreślił, że nasz kraj jest jednym z najważniejszych na siatkarskiej mapie świata. – Polska jest według mnie jednym z najbardziej istotnych krajów dla siatkówki – mówił. Trener zapytany również o to, czy do zespołu, który nie przyjechał w najsilniejszym składzie do Bydgoszczy, dołączą te najbardziej doświadczone zawodniczki odpowiedział, że tak oraz podkreślił, że na tym etapie pracy nad formą jest okazja do sprawdzenia zawodniczek, które nie dostawały szansy gry w reprezentacji albo rzadko w niej grały. – Mój zespół nie czuje presji. Według mnie jest to normalne, że na tym etapie przygotowań trzeba sprawdzić kilka zawodniczek, które będą przydatne do reprezentacji – dodawał Barbolini.

Kapitan polskiego zespołu Milena Radecka podkreśliła, że polskie siatkarki będą walczyć w każdym pojedynku i na pewno łatwo się nie poddadzą. Podobnie jak pozostałe zawodniczki oraz trenerzy wyraziła wielką radość, że dziewczyny będą mogły wystąpić przed polską publicznością. – Cieszymy się, że możemy grać przed polskimi kibicami. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z widowiska. Jeżeli chodzi o wynik to niczego nie obiecujemy, ale na pewno będziemy walczyć. Tworzymy bardzo fajną grupę – zapewniała kapitan polskiej reprezentacji.

Trener polskich siatkarek Alojzy Świderek również wyraził zadowolenie z tego, że jego podopieczne będą mogły zagrać w Bydgoszczy oraz podkreślił, że polski zespół w każdym ze spotkań będzie wychodził na boisko z myślą o zwycięstwie. Odnosząc się do pracy jaką zespół wykonał w Szczyrku trener Świderek, wierzy, że owoce tej pracy przyjdą już wkrótce. – Jest mi bardzo miło, że możemy zagrać pierwszy turniej w Bydgoszczy. Będziemy chcieli walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. W Szczyrku pracowaliśmy bardzo ciężko. Wierzę, że wykonana tam praca będzie procentować. Chcemy spróbować grać trochę szybciej – dodawał.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o kontuzji Bereniki Okuniewskiej. Podczas konferencji prasowej trener polskiego zespołu wyjaśnił również tą kwestię. – Berenika ma przeciążony staw barkowy, ale to nie jest nic poważnego. Jest szansa, że zagra w Bydgoszczy – stwierdził szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved