Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-23: Dobry start Kądzioły i Szałankiewicza, już mają awans

ME U-23: Dobry start Kądzioły i Szałankiewicza, już mają awans

Doskonale rozpoczęli zmagania grupowe na ME do lat 23 Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. W pierwszym meczu broniący tytułu mistrzowskiego Polacy pokonali 2:0 gospodarzy. W drugim meczu rozgromili parę cypryjską i już awansowali do kolejnej rundy.

W pierwszym meczu w grupie C, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z portugalską parą Luis Puga / Fernando Silva. Rozstawieni z numerem 3. Polacy byli zdecydowanym faworytem spotkania. Potwierdzili to również na boisku, gładko pokonując przeciwników w dwóch setach..

Polska para rozpoczęła mecz znakomicie. Kądzioła i Szałankiewicz wysoko wygrali pierwszą partię 21:8. W drugiej odsłonie poszli za ciosem, choć ich przewaga nie była już tak wyraźna. Puga i Fernando ponownie jednak ulegli, tym razem do 17.

W drugim dzisiejszym spotkaniu biało-czerwoni pokonali cypryjską parę Gabriel Georgiou i Damianos Hadjidamianou. Obrońcy tytułu bez problemu rozprawili się z niżej klasyfikowanymi rywalami. Kądzioła i Szałankiewicz ponownie zwyciężyli bez straty seta, wygrywając pierwszą partię do 10, zaś drugą do 8.

Z dwoma zwycięstwami na koncie Polacy mają już pewny awans do kolejnej rundy turnieju. W piątek w ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Finami o pierwsze miejsce w grupie C.