Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Szeluchina: Ja zawsze jestem odpowiedzialna

Julia Szeluchina: Ja zawsze jestem odpowiedzialna

fot. archiwum

Julia Szeluchina miała być obok Pury drugą liderką Pałacu Bydgoszcz. Ukrainka z polskim paszportem nie boi się odpowiedzialności i pracy, o czym mówił już Wiesław Popik, który pracował z nią w Budowlanych. Trener Rafał Gąsior szuka zastępczyni Agaty Pury.

Czy będę liderką? Nie podchodzę do tego w ten sposób. To jest moja praca, zawsze podchodzę do niej poważnie i daję z siebie wszystko. 120 procent czy to jest trening, mecz czy turniej. Kwestia odpowiedzialności nie jest problemem. Ja zawsze jestem odpowiedzialna – twierdzi Julia Szeluchina, cytowana przez Gazetę Pomorską. – Brak Agaty to spore zaskoczenie, ale nie ma takiej zawodniczki, której nie można zastąpić. Zdecydowałam się zmienić klub, bo trzeba iść dalej, próbować nowych wyzwań. Jest nowy zespół, jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że dołączą jeszcze doświadczone siatkarki, żeby to pociągnąć. Trzeba jednak być realistą i stawiać sobie odpowiednie cele. Moje preferencje w grze na siatce? Potrafię wszystko, zobaczymy, co przyniesie skutek, bo trzeba się dopasować do zespołu.

O zastępczynię na miejsce Pury będzie musiał martwić się trener Rafał Gąsior.To dla nas kolejne, niełatwe wyzwanie. Trzeba iść jednak do przodu, Zuzia Czyżnielewska ma potencjał, mamy też inne wychowanki. Znam je bardzo dobrze, zdobyliśmy kilka medali mistrzostw Polski, pokazały charakter, że można na nie liczyć. To jest też droga, wychowujemy młodzież, żeby na nią kiedyś postawić. Jest kilka doświadczonych siatkarek z charakterami, które chcą grać, są ambitne. Agaty szkoda, wierzyłem że będzie motorem napędowym, bardzo chciała grać, bo w Dąbrowie było z tym różnie, a tu miała taką szansę i wiem, że się przygotowywała. Mamy nowy zespół, nowe oblicze, musimy spokojnie skupić się na pracy, robić swoje – twierdzi szkoleniowiec bydgoskiego zespołu.

* więcej w "Gazecie Pomorskiej"źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved