Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Iskra Odińcowo przyjedzie do Jastrzębia na otwarcie nowej hali

Iskra Odińcowo przyjedzie do Jastrzębia na otwarcie nowej hali

fot. archiwum

Wiemy już, kto uświetni imprezę związaną z oficjalnym otwarciem nowego obiektu widowiskowo-sportowego w Jastrzębiu. Miejscowym kibicom ponownie dane będzie oklaskiwać Pawła Abramowa, trenera Roberta Santillego oraz plejadę gwiazd z Iskry Odińcowo.

Organizacją tego przedsięwzięcia zajęły się władze klubu, natomiast budżet imprezy zabezpiecza miasto. Prezes Jastrzębskiego Węgla, który będzie głównym użytkownikiem nowej hali (tam będzie trenował i rozgrywał mecze w PlusLidze), pierwotnie planował zaprosić z okazji otwarcia hali najlepszą klubową drużynę świata i triumfatora Ligi Mistrzów Trentino BetClic. Problemem okazał się terminarz: Włosi zaczynają w tym czasie ligę.

Szukaliśmy zatem innego topowego zespołu, który byłby dostępny, a jednocześnie w jakiś sposób powiązany z naszym klubem. Wybór okazał się oczywisty… – uśmiecha się Zdzisław Grodecki, szef Jastrzębskiego Węgla.

Rosyjski klub, który był w przeszłości srebrnym i brązowym medalistą Ligi Mistrzów, prowadzi z ławki były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Roberto Santilli. Włoch pracował w Jastrzębiu przez trzy lata, w sezonie 2009/2010 doprowadzając zespół do finału mistrzostw Polski i zdobycia Puchar Polski. Po tamtym sezonie – wraz z liderem jastrzębskiego zespołu Pawłem Abramowem – obrał kierunek na podmoskiewskie Odińcowo. Po świetnym sezonie zasadniczym (1. miejsce), naszpikowana gwiazdami Iskra niespodziewanie odpadła w pierwszej rundzie play off rosyjskiej Superligi.Nie zmienia to faktu, że w jej składzie roi się od znakomitych graczy. Do Jastrzębia ma przyjechać cała rosyjska ekipa (20 osób) z Aleksiejem Werbowem, Aleksiejem Kuleszowem, Niemcem Jochenem Schoepsem i oczywiście Abramowem na czele.

Impreza z okazji otwarcia hali będzie dwudniowa. Jastrzębscy fani siatkówki już dziś powinni sobie zaznaczyć w kalendarzu na czerwono daty: 23 oraz 24 września. Pierwszy dzień to – jak mówi szef klubu – niespodzianka dla kibiców połączona z koncertem (wystąpi prawdopodobnie zespół Perfect), drugi – siatkarska uczta z udziałem obu zespołów. Grodecki podkreśla rolę prezydenta miasta Mariana Janeckiego w całym przedsięwzięciu.

* autor: Marcin Fejkiel
* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved