Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Emanuele Zanini: Teraz musimy realizować plan B

Emanuele Zanini: Teraz musimy realizować plan B

fot. archiwum

Słowacy na pierwszej rundzie zakończyli kwalifikacje do LŚ. - To był nasz pierwszy kontakt z Ligą Światową. Po spotkaniach w Ottawie, mamy wiele nowych doświadczeń - mówi trener Zanini. 10 sierpnia Słowacy rozpoczną przygotowania do wrześniowych ME.

Emanuele Zanini prowadzi reprezentację Słowacji od czterech lat. Obecny kontrakt szkoleniowca wygasa we wrześniu, po zakończeniu mistrzostw Europy. Przy braku kwalifikacji do rozgrywek Ligi Światowej to właśnie mistrzostwa Starego Kontynentu mogą okazać się decydujące dla przyszłości Zaniniego na stanowisku szkoleniowca Słowaków. W fazie grupowej mistrzostw Europy, obok Polaków, rywalami reprezentacji Słowacji będą kadry narodowe Bułgarii i Niemiec.

Dotychczas przygotowania Słowaków koncentrowały się na meczach Ligi Europejskiej, a następnie na spotkaniach kwalifikacyjnych do przyszłorocznej Ligi Światowej oraz ewentualnym uczestnictwie w kolejnej rundzie i meczach z Portoryko. Ostatecznie "barierą nie do przejścia" dla Słowaków okazały się już pierwsze mecze z Kanadyjczykami. Z dwumeczu 22. w rankingu FIVB reprezentacji Kanady i sklasyfikowanej na 33. pozycji zespołu Emanuele Zaniniego, zwycięsko wyszli gospodarze, mimo przegranego 1:3 meczu pierwszego w spotkaniu rewanżowym 3:0 triumfowali podopieczni trenera Hoag’a.

Po spotkaniach w Ottawie, mamy wiele nowych doświadczeń. Do Kanady jechaliśmy z nadzieją, chcąc spróbować awansować do następnej rundy. Mimo, że zagraliśmy dwa mecze, grając według naszych założeń – niestety nie udało się. To był nasz pierwszy kontakt z Ligą Światową i mecze z pierwszym rywalem spoza Europy. Nasz zespół potrzebuje jeszcze rozegrania większej liczby spotkań i regularnej gry z tak wymagającymi rywalami. Na Starym Kontynencie jest wiele zespołów, takich jak Bułgaria, Serbia, czy Włochy, z którymi konfrontacje naprawdę wiele nas nauczyły – powiedział o zakończonych dla Słowaków rozgrywkach, włoski szkoleniowiec.Emanuele Zanini zaznaczył też, że ma do dyspozycji stabilną czternastkę, a nawet szesnastkę zawodników, z której wyselekcjonuje skład na wrześniowe mistrzostwa Europy. Dodatkowo do sztabu szkoleniowego Słowaków wrócił włoski asystent Zaniniego – Marco Fenoglio. Pracujemy razem już od dłuższego czasu. Marco będzie z nami współpracował w zakresie planowania szkoleń fizycznych oraz metodologii – wyjaśnił szkoleniowiec kadry Słowaków.

Po powrocie z Ottawy podopieczni Emanuele Zaniniego dostali kilka dni wolnego, jednak jak przyznaje szkoleniowiec, już w przyszłym tygodniu Słowacy wznowią treningi. – Mamy dwie możliwości, teraz będziemy realizować plan B. Musimy odpocząć, ponieważ zaczęliśmy wspólne przygotowania już 20 maja – przyznał trener Zanini, dodając, że już wkrótce Słowacy rozpoczną przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu. – We wrześniu czekają nas mistrzostwa Europy w Czechach i Austrii, po przerwie spotkamy się ponownie 10 sierpnia w Nitrze – zakończył szkoleniowiec.

źródło: Dennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved