Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia w komplecie wyjedzie na obóz

Avia w komplecie wyjedzie na obóz

fot. archiwum

Świdnickiej Avii udało się wreszcie skompletować kadrę siatkarzy, której zadaniem w nowym sezonie będzie powrót na zaplecze PlusLigi. Drużyna trenera Mariusza Kowalskiego liczy 14 zawodników. W poniedziałek świdniczanie wyjadą na obóz.

Wśród tej czternastki znajduje się tylko ośmiu graczy, którzy "maczali palce" w niedawnym spadku do II ligi. Odpowiedzialności nie wystraszyli się Wojciech Pawłowski, Marcin Jarosz, Rafał Gosik, Michał Baranowski, Michał Ciupa, Piotr Milewski i Jakub Guz. Kadrę uzupełnili przyjmujący Maciej Kołodziejczyk i Adrian Zalewski, środkowi Łukasz Wróbel, Jakub Kaźmierski i Adam Olejniczek, rozgrywający Andrzej Jaszczuk i libero Jarosław Rarak. Ten ostatni na tej newralgicznej pozycji ma zastąpić… Kowalskiego, który po ostatnim sezonie zdecydował się zakończyć zawodniczą karierę i w najbliższych rozgrywkach zadebiutuje w roli szkoleniowca. Najświeższe nabytki to Kaźmierski i Zalewski.

W kategoriach sukcesu transferowego można również rozpatrywać podpisanie nowego kontraktu z Guzem. Kapitan Avii z poprzedniego sezonu długo nie mógł dojść do porozumienia z klubem w sprawie warunków umowy (stara wygasła mu już z końcem maja) i zapowiadał, że poszuka szczęścia gdzie indziej. Zalewski to gracz zaledwie 19-letni. Ostatnio występował w zespole spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, mierzy 198 cm. Kaźmierski jest od niego o 4 cm wyższy i doskonale znany kibicom siatkówki w Świdniku. Ten 27-letni środkowy z zasięgiem w ataku rzędu 355 cm grał bowiem w Avii w sezonie 2006/07. Wtedy nasz klub ukończył sezon w I lidze na wysokim, 3. miejscu. Ostatnio Kaźmierski reprezentował barwy Orła Międzyrzecz i Energetyka Jaworzno.

Drużyna z miasta helikopterów do nowych rozgrywek przygotowuje się od minionego poniedziałku. Początkowo wszystko wskazywało na to, że świdniczanie tego lata formę szlifować będą na miejscu. Tymczasem okazuje się, że jednak wyjadą na obóz. W najbliższy poniedziałek zespół Avii uda się do w góry, do Zawoi. To największa i najdłuższa wieś w naszym kraju, leżąca u stóp Babiej Góry. Przypomnijmy, że świdniczanie wyjeżdżali już w to miejsce na zgrupowania za czasów trenera Krzysztofa Lemieszka. W tym roku pod okiem Kowalskiego będą trenować tam przez sześć dni. Zawodnicy codziennie będą maszerować po górach i ćwiczyć w siłowni. Zajęcia w hali nie zostały przewidziane. Dodajmy, że obóz w Zawoi doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej ze strony Dariusza Walczaka, prezesa jednego ze sponsorów klubu – firmy Neptun.Autor: Tomasz Puszka
Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved