Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Cel nie będzie uświęcał środków

Zbigniew Bartman: Cel nie będzie uświęcał środków

fot. archiwum

Zbigniew Bartman przechodzi w Spale rehabilitację. Ma nadzieję, że uda mu się wyleczyć naderwany mięsień i pojechać na mistrzostwa Europy. Atakujący reprezentacji Polski pracuje po kilkanaście godzin dziennie, by wyleczyć kontuzję łydki.

Zbigniew Bartman bardzo dobrze pamięta sytuację, w której nabawił się urazu. – Po powrocie do domu obejrzałem mecz z Bułgarią w internecie. Byłem w pierwszej strefie, atak rywali bronił Piotrek Nowakowski, krzyknąłem do Michała Ruciaka, żeby wystawił do mnie piłkę. Zrobiłem krok i poczułem uderzenie. Byłem przekonany, że zderzyłem się z sędzią liniowym. Odwróciłem się i chciałem na niego ryknąć, ale spostrzegłem, że arbiter stoi pięć metrów poza boiskiem – opowiada zawodnik.

Atakujący reprezentacji Polski chciałby wystąpić we wrześniowych ME. Robi wszystko co w jego mocy, żeby się wyleczyć i być w formie. – Rozmawiałem z selekcjonerem i uznaliśmy, że będzie to możliwe, jeśli 15 sierpnia wrócę do normalnych zajęć z zespołem. Nie będę jednak niczego robić na siłę. Nie mam zamiaru ryzykować zdrowia i zawalić połowę sezonu ligowego. Cel nie będzie uświęcać środków. Za dużo mogę stracić – wyjaśnił Bartman.

Widząc, jak nasi reprezentanci ostro trenują i jakie mają podejście do pracy, jestem spokojny o wynik w mistrzostwach Europy. Można trenować i po dziesięć godzin dziennie, lecz robić to głupio i nie czerpać z tego korzyści. Udowodniliśmy, że dajemy radę nawet wtedy, gdy sufit wali nam się na głowy. Czterech stanie, przytrzyma sufit, a reszta zacznie odbudowywać ściany. Obiecuję, że przynajmniej powtórzymy wynik z finałów Ligi Światowej. Chyba, że spadnie meteoryt – zapowiada atakujący.* Więcej przeczytasz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"
* Rozmawiał Kamil Składkowski (Przegląd Sportowy)

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved