Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Radosław Kolanek drugim trenerem Młodej Skry

Radosław Kolanek drugim trenerem Młodej Skry

fot. archiwum

Młoda Skra Bełchatów ma II trenera. Został nim Radosław Kolanek. To 25-letni były środkowy PGE Skry Bełchatów, a w ubiegłym sezonie AZS Częstochowa. Kolanek po raz pierwszy w nowej roli zadebiutował w poniedziałek. Możliwe, że kadrę opuści Janusz Górski.

W sezonie 2009/2010 Radosław Kolanek był w szerokiej kadrze mistrzów Polski. W tym czasie rozegrał dziesięć setów, w których zdobył dwanaście punktów. Na kolejny sezon wychowanek żółto-czarnych przeszedł do Tytana AZS Częstochowa. Przez większą część rozgrywek zmagał się z kontuzją, która uniemożliwiła mu częstą grę. Wystąpił zaledwie w czterech setach i były to głównie wejścia w pole zagrywki.

Bełchatowską Młodą Skrę opuścili zawodnicy, którzy stanowili o jej sile w ubiegłym sezonie i w dużej mierze dzięki nim, drużyna zdobyła srebrny medal rozgrywek. Co ciekawe, prawie wszyscy znaleźli zatrudnienie w I-ligowych drużynach. Kamil Dembiec grał będzie w Ślepsku Suwałki, Łukasz Szablewski w Wandzie Kraków, a Igor Walczykowski w KPS Jadar Siedlce, gdzie występuje były zawodnik Skry – Wojciech Ranecki. Do Warszawy przeprowadza się Maciej Ignatowski, który rozpoczął treningi z Młodą AZS Politechniką Warszawską.

Jak się okazuje, Bełchatów opuści również Janusz Górski. Młody przyjmujący prowadzi rozmowy ze Ślepskiem Suwałki. "Góral" miałby być alternatywą dla Macieja Krzywieckiego, który pomimo przyjęcia oferty gry w tym klubie, zagra w PlusLidze, w Politechnice Warszawskiej. Przypomnijmy, że Krzywiecki to były zawodnik Skry. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale został wykupiony przez żółto-czarnych, a następnie wypożyczony m.in. do Delecty Bydgoszcz i Farta Kielce. W ubiegłym sezonie był już zawodnikiem Stali Nysa.*Autorem artykułu jest Kamil Haładaj (belsport.pl)

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved