Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polskie siatkarki trenują w Bydgoszczy

Polskie siatkarki trenują w Bydgoszczy

fot. archiwum

W piątek zostaną zainaugurowane rozgrywki World Grand Prix. W jednym z turniejów Polska spotka się w Bydgoszczy z Argentyną, Dominikaną i Włochami. Polki pod kierunkiem trenera, Alojzego Świderka zagrają w Polsce dwa turnieje z cyklu World Grand Prix.

Spotkania z Japonkami raz jeszcze przekonały mnie jak ważna jest własna gra, a nie przeciwnika. Mówię to zresztą często moim zawodniczkom i one o tym wiedzą. Nasze ostatnie rywalki grają razem od kilku lat. My tworzymy nowy zespół. Wiele elementów Japonki wykonywały perfekcyjnie, nasze wymagają poprawy – powiedział trener Alojzy Świderek, po meczach sparingowych z Japonią.

Polki do Bydgoszczy przyjechały wczoraj. W mieście nad Brdą zostały uroczyście przywitane. – Były chyba wszystkie miejscowe media – powiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Ciężki.Zawodniczki otrzymały m.in. róże.

Dzisiaj kadra Polski miała rano siłownię. Po południu trenowała w hali "Łuczniczki." W opinii fachowców faworytem turnieju WGP w Bydgoszczy są Włochy. Mistrzynie Europy są teoretycznie najsilniejsze – Zrobimy wszystko, żeby podważyć tego typu stwierdzenia – powiedział trener Alojzy Świderek. Polski szkoleniowiec w rozmowach podkreśla, że zespół ma do rozegrania w tym sezonie cztery turnieje World Grand Prix.W poniedziałek ekipa Polski uda się do Zielonej Góry, gdzie czekają ją od 12 do 14 sierpnia kolejne zawody z tego cyklu. Tego dnia w Legionowie z miejscowym zespołem I ligi rozpoczną treningi Katarzyna Gajgał, Joanna Kaczor, Katarzyna Jaszewska i Katarzyna Skowrońska-Dolata. Trenować będą do końca miesiąca. Na początku września dołączą do kadry na zgrupowaniu w Szczyrku.

Bydgoszcz kilka razy przyjmowała kobiece reprezentacje ze świata. Tutaj m.in. w 2003 roku dokończone zostały eliminacje do mistrzostw Europy. Wreszcie w 2006 roku (WGP) Polki zagrały z Włoszkami (wówczas mistrzyniami świata), Amerykankami (wicemistrzynie) i Dominikaną.

Dużą popularnością w mieście nad Brdą cieszy się Waldemar Wspaniały. Były trener męskiej reprezentacji jeszcze nie tak dawno prowadził zespół PlusLigi Delectę. Pod jego kierunkiem w "Łuczniczce" grali polscy siatkarze w Lidze Światowej. – Turniej Grand Prix, to tak naprawdę będzie rozpoczęciem sezonu dla kadry. To będzie też pierwszy poważny sprawdzian dla nowego trenera i nowego właściwie zespołu, który rozpoczął przygotowania do mistrzostw Europy. Mimo zmian w składzie zespół ma szansę na awans do finału WGP. Włoszki, to górna półka, ale można z nimi nawiązać walkę, Dominikana jest w naszym zasięgu. Teoretycznie najsłabsza jest w tym gronie Argentyna, ale nikogo nie lekceważyłbym. Zawsze to powtarzam – powiedział Waldemar Wspaniały.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved