Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Podsumowanie II dnia MŚ juniorów w Brazylii

Podsumowanie II dnia MŚ juniorów w Brazylii

Brazylijczycy otrząsnęli się po porażce z Japonią i wygrali 3:1 z USA. Najciekawsze spotkanie tego dnia rozegrano w grupie D, gdzie Serbowie wymęczyli zwycięstwo nad Iranem. Bez starty seta wygrywali Rosjanie, Hiszpanie, Argentyńczycy i Belgowie.

Grupa A:

Brazylijczycy szybko zapomnieli o porażce po tie-breaku we wczorajszym meczu z drużyną Japonii i dzisiaj w czterech setach pokonali drużynę USA inkasując tym samym komplet trzech punktów do swojego dorobku. Pierwszy set spotkania pewnie 25:19 padł łupem Brazylijczyków. Drużyna z Ameryki Północnej nie zamierzała się jednak poddawać i drugiego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając 25:21. Gospodarze turnieju szybko jednak wrócili do swojej dobrej gry i wygrali dwie kolejne partie spotkania odpowiednio do 23 i 19. W ataku minimalnie lepsza okazała się drużyna Canarinhos wygrywając ten element 61 do 58. W bloku lepiej radzili sobie Amerykanie, blokując rywali osiem razy. Sami zostali zatrzymani siedem razy przez blok rywali. W zagrywce lepsza okazał się drużyna Brazylii (4:2). Elementem, który zdecydował o porażce USA były błędy własne. Drużyna z Ameryki Północnej oddała rywalom 24 punkty, a sama otrzymała w prezencie tylko 18 oczek. W zwycięskiej drużynie najwięcej 19 punktów zdobył Lucarelli Ricardo Souza. Jeden punkt więcej zapisał na swoim koncie Taylor Sander i był to najlepszy wynik w drużynie USA.

Brazylia – USA 3:1
(25:19, 21:25, 25:23, 25:19)

Drużyna Japonii po raz kolejny pokazała, że ma nerwy ze stali i po raz drugi z rzędu wygrała tie-break na MŚ juniorów tym razem z drużyną Bułgarii. Pierwsze dwa sety spotkania nie wskazywały jednak na takie rozstrzygnięcie, ponieważ drużyna Bułgarii bez większych problemów wygrała dwie pierwsze odsłony tego spotkania do 20. Przełomowa okazała się trzecia partia, kiedy długą walkę na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść Japończycy wygrywając 33:31. Od tego momentu drużyna z Azji zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Najpierw wygrała czwartą partię dość wyraźnie 25:18, a później rozstrzygnęła na swoją korzyść tie-breaka 15:11. Drużyna Japonii znacznie lepiej zaprezentowała się od rywali w ataku (75-64). W bloku lepsi okazali się Bułgarzy, którzy zdobyli 15 punktów tym elementem, przy 10 oczkach przeciwników. Reprezentacja Japonii nie zdobyła żadnego punktu zagrywką, a rywale zdobyli w tym elemencie 4 punkty. Obydwa zespoły popełniły porównywalną ilość błędów własnych. Japończycy oddali rywalom 27 punktów, a sami otrzymali o jedno oczko więcej. Drużynę z Azji do zwycięstwa poprowadził Takashi Dekita, który zdobył aż 47 punktów. W obozie rywali 24 oczka na swoim koncie zapisał Nikolay Penchev.

Japonia – Bułgaria 3:2
(20:25, 20:25, 33:31, 25:18, 15:11)

Hiszpanie bez najmniejszych problemów pokonali drużynę Portoryko w trzech krótkich setach i po drugim dniu rozgrywek są na czele grupy B. Dzisiejsze spotkanie można określić pojedynkiem Dawida z Goliatem. Hiszpanie nie dali najmniejszych szans rywalom wygrywając bardzo gładko. Szczególnie pierwsza partia spotkania to pogrom drużyny Portoryko, która zdobyła tylko 7 punktów. W kolejnych odsłonach siatkarze z Europy również kontrolowali spotkanie wygrywając odpowiednio do 15 i 18. Hiszpanie zdobyli 43 punkty atakiem przy tylko 25 takich zagraniach przeciwników. Również w bloku lepsi okazali się zawodnicy z Europy, ale tutaj przewaga nie była aż tak wyraźna (5:3). Drużyna Portoryko zdobyła 3 punkty bezpośrednio z zagrywki, a rywale odpowiedzieli sześcioma takimi zagraniami. Hiszpanie oddali przeciwnikom tylko 9 punktów, a sami otrzymali aż 21 oczek. W zwycięskiej drużynie najwięcej 17 punktów zdobył kapitan zespołu Jorge Almansa, w drużynie Portoryko 7 "oczek" uzbierał Steven Morales.

Hiszpania – Portoryko 3:0
(25:7, 25:15, 25:18)

Drużyna Argentyny odniosła drugie zwycięstwo za trzy punkty podczas MŚ juniorów w Brazylii, tym razem pokonując drużynę Tunezji w trzech setach. Pierwszy set dzisiejszego spotkania to absolutna dominacja siatkarzy z Ameryki Południowej, którzy wygrali inauguracyjną odsłonę 25:17. W dwóch kolejnych partiach gra wyrównała się, ale zacięte końcówki setów rozstrzygali na swoją korzyść Argentyńczycy wygrywając odpowiednio do 23 i 22. Drużyna Argentyny znacznie lepiej od rywali zaprezentowała się w ataku, wygrywając ten element 47 do 34. Również w bloku drużyna z Ameryki Południowej wypadła lepiej wygrywając 9 do 6. Tunezyjczycy zaprezentowali się lepiej w polu serwisowym (3:1). Obydwa zespoły popełniły podobną ilość błędów własnych. Argentyńczycy oddali rywalom 19 punktów, a sami otrzymali o jeden punkt mniej. Najwięcej 11 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Martin Ramos. W obozie pokonanych 15 punktów na swoim koncie zapisał Ben Abdallah Mohamed Arbi.

Argentyna – Tunezja 3:0
(25:17, 25:23, 25:22)

W meczu drużyn, które przegrały swoje inauguracyjne mecze na MŚ juniorów w Brazylii, lepsi okazali się Egipcjanie, którzy w czterech setach pokonali zespół Niemiec. Pierwszy set spotkania po zaciętej walce na przewagi 26:24 padł łupem zawodników z Egiptu. Niemcy nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali, w efekcie czego przegrali również drugą partię spotkania tym razem do 20. Dopiero trzeciego seta drużyna z Europy rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając 25:22. Egipcjanie szybko jednak wrócili do swojej dobrej gry, wygrywając czwartą partię 25:23 i cały mecz 3:1 zdobywając tym samym komplet trzech punktów. Mimo przegranej drużyna Niemiec prezentowała się lepiej od rywali w ataku zdobywając 55 punktów, przy 47 oczkach przeciwników. Egipcjanie jednak zdominowali rywalizację w bloku, wygrywając ten element aż 17 do 8, a ścianą nie do przejścia na siatce był El Askolany Mohamed, który aż jedenaście razy blokował rywali. Drużyna z Europy posłała na stronę rywali 4 asy serwisowe, zwycięzcy spotkania odpowiedzieli dwoma takimi zagraniami. Niemcy oddali po swoich błędach własnych aż 32 punkty, a sami otrzymali w prezencie 25 oczek. Najwięcej 16 punktów dla pokonanej drużyny zdobył kapitan zespołu Björn Höhne. W zwycięskiej drużynie 18 oczek na swoim koncie zapisał El Askolany Mohamed.

Egipt – Niemcy 3:1
(26:24, 25:20, 22:25, 25:23)

W drugim meczu tej grupy, Rosja bez większych problemów w trzech setach pokonała drużynę z Indii i umocniła się na pozycji lidera grupy C. Jedynie w pierwszym secie tego spotkania obserwowaliśmy zaciętą walkę. Końcówkę inauguracyjnej partii spotkania rozstrzygnęli jednak na swoją korzyść Rosjanie wygrywając 25:23. Od tego momentu drużyna Sbornej przejęła kontrolę nad wydarzeniami na boisku pewnie wygrywając dwie kolejne odsłony tego spotkania odpowiednio do 17 i 18. W ataku drużyna z Indii starała się dotrzymać kroku rywalom zdobywając 37 punktów przy 40 oczkach drużyny z Rosji. Znaczną przewagę drużyna z Europy uzyskała w bloku (7:2). Również w polu serwisowym lepiej zaprezentowali się Rosjanie, którzy posłali na stronę rywali 6 asów serwisowych. Rywali stać było tylko na jedno takie zagranie. Drużyna Indii popełniła 22 błędy własne, a drużyna Sbornej oddała przeciwnikom 18 oczek. W zwycięskiej drużynie najwięcej 15 punktów zdobył Andrey Kolesnik, w obozie pokonanych 13 punktów na swoim koncie uzbierał Jhon Christopher.

Rosja – Indie 3:0
(25:23, 25:17, 25:18)

Drużyna Belgii pewnie pokonała siatkarzy z Kanady w trzech setach inkasując tym samym komplet trzech punktów. Pierwsze dwie odsłony spotkania były dość zacięte. W obydwóch końcówkach więcej "chłodnej głowy" zachowali Belgowie wygrywając odpowiednio do 23 i 22. Podłamani takim obrotem sprawy siatkarze z Kanady nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki w trzeciej partii spotkania, przegrywając w efekcie 17:25 i całe spotkanie 0:3. Belgowie znacznie lepiej wypadli w ataku, zdobywając 37 punktów, przy 29 oczkach rywali. W pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła przewaga siatkarzy z Europy nie była aż tak widoczna. W bloku lepsi okazali się Belgowie wygrywając 8 do 6. Dwa punkty w polu serwisowym zdobyli Kanadyjczycy, przy czterech takich zagraniach przeciwników. Siatkarze z Ameryki Północnej oddali rywalom 26 punktów, a sami otrzymali w prezencie 25 oczek. Najwięcej 17 punktów dla Belgów zdobył Francois Lecat. W pokonanej drużynie 10 punktów zapisał na swoim koncie Tommy Bálisle.

Belgia – Kanada 3:0
(25:23, 25:22, 25:17)

Drużyna Serbii po ciężkim pięciosetowym spotkaniu pokonała drużynę Iranu i pozostała na fotelu lidera grupy D. Jednak po pierwszych dwóch setach mało kto przypuszczał, że spotkanie może zakończyć się szczęśliwie dla drużyny z Europy. Zawodnicy z Iranu rozstrzygnęli dwa pierwsze sety po zaciętych końcówkach na swoją korzyść wygrywając odpowiednio do 23 i 22. Serbowie nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i zacięta końcówka trzeciego seta grana na przewagi padła ich łupem (30:28). Od tego momentu Serbowie uwierzyli, że są w stanie wygrać dzisiejsze spotkanie. Czwartego seta wygrali dość gładko 25:18, a tie-break po zaciętej walce 15:13 padł również ich łupem. W ataku minimalnie lepiej zaprezentowali się siatkarze Iranu (61:59). Również w bloku lepiej zaprezentowali się Irańczycy, którzy zdobyli tym elementem aż 17 punktów, przy 11 oczkach przeciwników. W polu zagrywki przewagę uzyskali Serbowie, którzy posłali na stronę rywali 7 asów serwisowych, natomiast sami nie przyjęli 4 zagrywek przeciwników. Elementem, który zadecydował o porażce Iranu były błędy własne. Siatkarze z Europy oddali rywalom 27 oczek, a sami otrzymali aż 38 punktów. Świetny mecz w barwach Serbii rozegrał nowy nabytek PGE Skry Bełchatów Aleksandar Atanasijević, który zdobył dla swojego zespołu aż 38 punktów. W obozie przeciwników najlepiej spisał się Pourya Fayazi, który uzbierał 23 punkty.

Serbia – Iran 3:2
(23:25, 22:25, 30:28, 25:18, 15:13)