Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Milena Radecka: Młode dziewczyny mają dużo chęci do pracy

Milena Radecka: Młode dziewczyny mają dużo chęci do pracy

fot. archiwum

- W kadrze jest teraz dużo młodych zawodniczek, które do tej pory nie miały okazji występować w reprezentacji. Na pewno podstawowy skład będzie się dynamicznie zmieniał, bo każda z nich ma aspirację do grania w szóstce - mówi przed  WGP Milena Radecka.

Już w piątek rusza kolejna edycja World Grand Prix. Tym razem w składzie biało-czerwonych zabrakło kilku podstawowych zawodniczek. Ze składu, który dwa lata temu wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy pozostały jedynie cztery zawodniczki. Obecnie jedną z najbardziej rutynowanych siatkarek jest Milena Radecka. – Jeszcze parę lat temu ja wchodziłam do reprezentacji. Uczyłam się od takich dziewczyn jak: Gosia Glinka, Magda Śliwa czy Dorota Świeniewicz. Teraz ja jestem jedną z najstarszych zawodniczek – mówi Radecka. – Młode dziewczyny mają wiele ambicji, dużo chęci do pracy. Pod nieobecność doświadczonych zawodniczek będą chciały wykorzystać swoją szansę i zaistnieć na międzynarodowym parkiecie – dodaje rozgrywająca reprezentacji Polski.

W pierwszym turnieju podopieczne Alojzego Świderka zagrają w Bydgoszczy z Argentyną, Dominikaną oraz Włochami. Jak tych przeciwników ocenia Radecka? – Nasz zespół jest młody i niedoświadczony, więc wydaje mi się, że każdy przeciwnik będzie wymagający – uważa zawodniczka.

Na pewno o wygrane nie będzie łatwo, jednak siatkarki wierzą w dobry wynik w WGP. Kluczem do jego osiągnięcia ma być szybka i kombinacyjna gra. – Trener Świderek ma koncepcję, żeby grać bardzo szybko. Nie mamy kilerów na skrzydłach np. Gosi Glinki, dlatego jeśli przyjęcie będzie dobre, będziemy mogli realizować nakreśloną taktykę – kończy Radecka.źródło: inf. własna, Polskie Radio

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved